LoL | Kış Mevsimi Finalleri (KMF) Yaklaşıyor!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde lig aşaması sonuçlandı, bu da Kış Mevsimi Finalleri’nin yaklaşması anlamına geliyor! KMF’de bu sene yapılan değişiklikler ile birlikte yepyeni bir KMF ile karşılaşacağız. Açıklamalar ve daha fazlası haberin devamında.

Bu sene KMF için büyük bir sene çünkü çeyrek finaller ve yarı finaller de KMF’nin içine katılıyor! Çevrimiçi bir şekilde maçları takip eden 20.000 izleyici ise çok güzel hediyelerin sahibi olacak. KMF’yi ekran başında mücadeleleri izleyen seyircilere daha çok hitap edecek şekilde değiştirip çeyrek finalden başlayarak tüm seyircilerle beraber KMF coşkusunu kutlamak ve izleyen herkese aynı hissiyatı yaşatabilmeyi amaçlıyor. Çeyrek finalden itibaren başlayacak olan çevrimiçi etkinlik ile birlikte 20.000 izleyici de hediyelerin sahibi olacak.

KMF yayınını Twitch üzerinden izleyen seyirciler için çeyrek finalden başlayacak bir hediye sistemi üzerinde çalışılıyor. Detayları Kış Mevsimi Finalleri’nin başlayacağı haftanın ilk günlerinde duyuracağız.

22 Nisan’daki Finalin Kazananı MSI’a Gidecek!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin iki büyük şampiyonundan birini belirleyecek ve uluslararası arenada devlerin arasında bölgemizi temsil edecek takımı öğreneceğimiz final mücadelesi 22 Nisan’da gerçekleşecek. 7-8 Nisan’da oynanacak çeyrek final karşılaşmalarının ardından 13-14 Nisan’daki yarı finalde zafere ulaşan iki ekip, Türkiye’nin en başarılı LoL espor takımı olmak için sahneye çıkacak. Büyük finali kazanan takım hem kupanın hem de MSI biletinin sahibi olacak.

Format Değişikliği!

Kış Mevsimi Şampiyonu, elde ettiği zaferin ardından yeni bir hikaye yazmak için Mayıs ayında Almanya’nın Berlin ve Fransa’nın Paris kentlerinde gerçekleşecek MSI’ın yolunu tutarak uluslararası arenada buluşan 14 League of Legends bölge şampiyonu arasında Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Şampiyonu unvanıyla ülkemizi temsil edecek. Espor ekosisteminin sürdürülebilirliğini üst seviyede tutarken bunu takımların final sahnesi deneyimini en az etkileyecek biçimde yapabilmek için biletli seyircilerin yer alacağı büyük çaplı bir etkinlikten ziyade bu yılki mevsim finallerini farklı bir formata çevrildi.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin bu yılki iki büyük şampiyonundan ilkine canlı tanıklık etmek için 7 Nisan’da başlayacak Kış Mevsimi Finalleri rekabetine hepiniz davetlisiniz! Kış Mevsimi Finalleri’nin yayınını Riot Games Twitch kanalından takip edebilir, eşleşmeler, fikstür, maç sonuçları gibi bilgilere ve çok daha daha fazlasına bu adresten ulaşabilirsiniz.

Fortnite Türkçe Dil Desteğiyle Sizlerle!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!