Logitech’ten HWA için tanıtım filmi

HWA. Kingston cephesinden yeni bir haberimiz var! Kingston’ın ana sponsorluğunda yoluna devam Hardware Arena, yani bilinen adıyla HWA, günden güne bir marka değeri haline gelmeye devam ediyor. İlerleyen günlerde bombanın büyüğünü patlatmaya hazırlanan HWA.Kingston, şimdilerde Logitech’in yayınladığı kısa film ile anılıyor diyebiliriz.

Logitech’in resmi YouTube kanalından yayınlanan bu videoya göre, HWA.Kingston’ın 6 oyuncusunun oyunlara dair görüşlerini paylaştığı söyleşi tarzındaki videoları, belirli aralıklar ile yine aynı kanal üzerinden oyuncular ile paylaşılacak. Bu da demek oluyor ki HWA.Kingston oyuncuların profesyonel oyunculuk ve elektronik sporlar üzerindeki görüşlerini fazlasıyla öğrenebileceğiz.

HWA.Kingston’ın Counter-Strike kadrosunun emektar oyuncularından Salih “marqnue” Onaran’ın yanı sıra HWA.Kingston’ın son dönemdeki en büyük çıkış yapan kadrosu olarak göze çarpan League of Legends kadrosundan kaptan Ferit “WristCutter” Karakaya’nın ve Asım Cihat “fabulous” Karakaya’nın da görüntülerinin yer aldığı videoda, takımın diğer dallardaki oyuncularına da yer verildi.Türkiye’de Counter-Strike’ın uzun yıllar en büyük elektronik spor oyunu olarak yer aldığını biliyoruz. Ülkemiz şartlarına göre büyük ödüller dağıtılan Counter-Strike denilince belki de akla gelen ilk isim olan Salih “marqnue” Onaran’ın, HWA.Kingston’ta ilk başta orta koridorda yer alan ve KST sonrasında ormancı rolüne geçen Ferit “WristCutter” Karakaya’nın, HWA.Kingston’ın League of Legends kadrosunda üst koridorda yer alan ve rakiplerini epey yoğun bir baskı altında bırakan Asım Cihat “fabulous” Karakaya’nın, HWA.Kingston’ın ülkemizi yurtdışında da temsil eden oyuncularından Turushan “Sleeep” Aktay’ın, takımın Avrupa’ya meydan okuyan Dota 2 kadrosundan Mert “Stansfield” Tezgür’ün ve eğlenceli kişiliğiyle neredeyse tüm takipçilerinin sempatisini kazanan Ertuğrul “W4siL!” Pala’nın görüşlerine ulaşmak için gözününüz kulağınız bizde olsun.

Daha çok Avrupa’da gördüğümüz ve sadece meslek olarak elektronik sporlar üzerine oyunculuk ile uğraşan insanlara gıpta ederek bakıyoruz. Tanınmışlık seviyesi, yiyecek firmasından, taşımacılık firmalarına kadar her firmaya reklam yüzü olabilecek hale gelen oyuncular olduğunu söyleyebilir, adı ortaya atıldığında tek başına büyük bir reklam geliri elde edebilen oyuncuların olduğunu sizlere gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Özellikle yurt dışındaki oyun evlerinde oyun streami yapan oyuncuların sayısının epey fazla olduğunu ve hergün açılan bu streamlerde kişisel alanda on binlerce izleyici sayısına ulaşıldığını söylesek yanlış olmaz. Acaba ülkemizde böyle işler ne zaman olacak diye merak etmiyor değiliz. Belki de ilerleyen tarihlerde biz de sadece elektronik sporlar ile ilgilenen oyuncular ile karşılaşabiliriz. Neden olmasın?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!