Levent “Levo” Balım Neden Twitch’ten Banlandığını Açıkladı

Geçtiğimiz haftalarda belli bir açıklama olmadan Twitch Türkiye platformundan kalıcı olarak yasaklanan Levent “Levo” Balım neden banlandığı hakkında açıklama yaptı.

Twitch Türkiye’nin önde gelen isimlerinden olan Levent “Levo” Balım, bir hafta önce kanalının kapatıldığını açıklamıştı. Neden kapatıldığı bilinmeyen kanalın izleyicilerin aklında soru işaretleri oluşmuştu. Levent “Levo” Balım da neden banlandığını bilmediğini söylemişti. Sosyal medyadan yardım isteyen yayıncıya wtcN, PintiPanta,  Jahrein gibi birçok yayıncı destek olmuştu.

Levent “Levo” Balım neden banlandığını açıkladı. Yayın esnasında eşine ağır hakaretler eden birine “seni komaya sokmak lazım” dediği için kalıcı olarak banlandığı ortaya çıktı.

levent"levo"balım

İşte Levent “Levo” Balım’ın açıklaması:

“Arkadaşlar yemiş olduğum banın ayrıntısını, ortalığın bu kadar ayağa kalkması sonucu almış bulunuyoruz. Eşime hakaret eden bir kişiye isim soy isim dahi vermeden seni bulup komaya sokmak lazım dediğim için kanalım sınırsız olarak kapatılmış bulunuyor. İtiraz sürecinde başvurumu yaptım. Bu durumun saçmalığının farkındayım ve diğer yayıncı arkadaşlarım da farkındalar. Konuyla alakalı olarak bilgilendirme yapılmasını bile sağlamamız bu kadar zor ve uzun sürmüşken, Apeal (itiraz) sürecinin nasıl olacağını tahmin edemiyorum. Bilgilerinize sunarım…”

 

World of Warcraft’ın Yapımcıları WoW Classic Oynuyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!