League of Legends’a Yeni Uluslararası Turnuva Mı Geliyor?

Son Güncelleme Tarihi:

Riot Games, salı günü yaptığı duyuruda 2017-2018 turnuva takvimlerinde bir değişiklik yaptığını duyurdu. Rift Rivals adlı turnuvalar serisini tanıtan Riot, Worlds ve MSI’dan sonra üçüncü uluslararası turnuvasını açıklamış oldu.

3-9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuvada 13 bölgenin hepsi de sahne alacak. Bölgeler gruplara ayrılarak 2’li veya 3’lü şekilde birbirleri ile savaşacak.

Aşağıda birbirleri ile karşılaşacak bölgeleri ve turnuva formatlarını görebilirsiniz.

North America vs. Europe

Son zamanlarda popülerliğini kaybeden Avrupa vs Amerika rekabetini yeniden canlandırmak isteyen Riot bu turnuvayı bir fırsat olarak görüyor. Her bölgenin 3’er temsilcisinin yer alacağı turnuvada maçlar Berlin’deki LCS stüdyosunda oynanacak. Amerika’yı Team SoloMid, Cloud 9 ve Phoenix1 takımları temsil ederken, Avrupa temsilcileri ise G2 Esports, Unicorns of Love ve Fnatic takımları olacak.

Turnuvada yeni bir format uygulanacak. İlk aşamada 9 maçtan oluşacak olan grup aşaması ile her bölgenin takımları sıralanacak. Sonrasında final aşamasında en düşük sıradan en yüksek sıraya doğru sıralanacak ve rakip bölgenin bütün takımlarını eleyen bölge turnuvayı kazanacak.

Turnuva maçları Riot Games’in resmi yayın kanallarından İngilizce yayınlanacak.

Korea vs. LMS vs. China

Dünyanın en güçlü bölgelerinin karşı karşıya geleceği etkinlik Kaohsiung’da yapılacak. Her bölgenin en iyi dört takımı karşılaşacak. Kore’yi SK Telecom T1, Samsung Galaxy, KT Rolster ve MVP temsil ederken LMS bölgesini Flash Wolves, ahq Esports, J Team ve Machi temsil edecek. Son olarak Çin temsilcileri ise Team WE, Royal Never Give Up, Edward Gaming, ve OMG şeklinde olacak.

Turnuva maçları Riot Games’in resmi yayın kanallarında Çince, Basitleştirilmiş Çince, Korece, İngilizce, Vietnamca, Tayca ve Endonezce dillerinde yayınlanacak.

Latin America North vs. Brazil vs. Latin America South

Bu turnuva 5-8 Temmuz tarihleri arasında Santiago, Şili’deki CLS stüdyosunda gerçekleşecek ve her bölgenin en güçlü 2 takımı katılacak. Latin Amerika Kuzey temsilcileri Lyon Gaming ve Just Toys Havoks takımları olurken Brezilya temsilcileri Keyd Stars ve RED Canids, Latin Amerika Güney temsilcileri ise Isurus Gaming ve Furius Gaming takımları oldu.

Turnuva Riot Games’in resmi yayın kanallarından İspanyolca ve Portekizce dillerinde yayınlanacak.

Commonwealth of Independent States vs. Turkey

Bu turnuva 6-9 Temmuz tarihleri arasında Moskova’da yapılacak olan bu turnuvaya her iki bölge de 4’er temsilci gönderecek. CIS temsilcileri Virtus.Pro, Vaevictis Esports, M19 ve Vega Squadron takımları karşısında temsilcilerimiz SuperMassive Esports, Oyunfor.CREW, 1907 Fenerbahçe Espor ve Team AURORA ter dökecekler.

Turnuva maçları Riot Games’in resmi yayın kanallarından Rusça ve Türkçe yayınlanacak.

Southeast Asia vs. Oceania vs. Japan

Ho Chi Minh City, Vietnam’ın ev sahipliği yapacağı turnuva 3-6 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Her bölge turnuvaya en güçlü üç takımını gönderecek. Güneydoğu Asya bölgesini temsilen GIGABYTE Marines, Ascension Gaming ve Mineski takımları katılacak. Okyanusya bölgesini Dire Wolves, Legacy Gaming ve Sind Gaming takımları temsil edecek ve son olarak Japonya bölgesini Detonation Gaming, Rampage ve Unsold Stuff Gaming takımları temsil edecek.

Turnuva maçları Riot Games’in resmi yayın kanallarından İngilizce, Japonca, Vietnamca, Tayca ve Endonezce yayınlanacak.

 

HATCHY’DEN SUPERMASSİVE’İ KIZDIRACAK PAYLAŞIM

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!