League of Legends’e Yeni Oyun Modu: Merkez Baskını (Nexus Blitz)

League of Legends’in deneysel mod olarak isimlendirdiği oyun modlarından ilkinin yakın zamanda oyunda yer alması bekleniyor. Ayrıntıları oyuncular ile paylaşılan bu mod heyecanla bekleniyor.

Deneysel Mod Nedir? Yeni Oyun Modu Merkez Baskını (Nexus Blitz)

Riot Deneysel Modları şu şekilde tanımlamış durumda;

“Deneysel oyun modları; Sihirdar Vadisi’nden, Uğursuz Koruluk’tan ya da ARAM’dan belirgin şekilde farklı oyun deneyimleri yaşatmak üzere tasarlanmış oyun modu prototipleri. URF, Ölümcül Kıyamet Botları ve Birimiz Hepimiz İçin gibi dönüşümlü oyun modlarıyla da aralarında bazı önemli farklar var;

Deneysel modların uzun süre devam edebilecek, hatta belki de LoL’e kalıcı olarak eklenebilecek şeyler olmasını hedefliyoruz. Bu modlar herhangi bir oyun içi etkinlikle bağlantılı değiller. Her bir mod için umudumuz, tekrar tekrar oynanabilecek ve birçok oyuncunun düzenli tercihi haline gelecek kadar çekici olması. Deneysel bir mod bu beklentiyi karşılayamazsa, onu bir kenara bırakıp başka fikirleri inceleyeceğiz.

Deneysel modların bir diğer hedefi de son sürümü geliştirmek için aylar süren bir çalışmaya girmeden önce nabız yoklamak ve topluluktan erkenden yanıt almak. Bu modlar yapım aşamasındaki çalışmalar. Yani karşınıza, oyunun başka yerlerinden ödünç alınmış görsellerle yapılmış ve bazı ayrıntıları henüz eklenmemiş, beta aşamasına daha gelmemiş bir ürün çıkacak. Bunun yanında modu geliştirmek ve dengelemek için test boyunca sürekli yama yapılacak.” bu modların ilki olan olan Merkez Baskını’na gelecek olursak;

Ve işte yeni mod: Merkez Baskını (Nexus Blitz)

Yeni oyun modunu League of Legends şöyle tanımlamakta;

Merkez Baskını’nı farklı, ilgi çekici oyunlar yaşamak ve üstünde baskı olmadan eğlenmek isteyenler için tasarladık. Yoğun rekabet yerine heyecan verici ve şaşırtıcı anların öne çıktığı, ancak diğer LoL modlarında edindiğiniz becerileri de ödüllendiren, hayli tempolu bir mod (testlerimizde oyunlar 15 dakika civarı sürdü).

Merkez Baskını’nda her bir takım, üç koridor oyuncusundan ve bunlara yakın konumlardaki iki ormancıdan oluşuyor. MB’nin haritasında sürekli bir aksiyon var. Her an yeni, beklenmedik bir “curcuna”nın kopabilme ihtimali heyecanı iyice arttırıyor.

Bu curcunalar birkaç dakikada bir devreye girip tüm harita çapında geçerli olan, epey kargaşa yaratan ve kazanan takıma güçlü ödüller veren senaryolar. Bazıları çoğu oyuncunun hemen tanıyacağı oyun deneyimlerini temel alıyor. Diğerleri ise çok daha beklenmedik şeyler. Her iki tür de önceden kestirilemez ve akıllarda uzun süre kalacak oyunların yapılmasını ve çatışmaların çıkmasını sağlıyor. Curcunalara örnek olarak Zirvenin Kralı’nı, Arabayı İt’i, sağ kalan son oyuncunun kazandığı oyun türlerinden tanıyor olabileceğiniz daralan ölüm çemberini vb. verebiliriz. Merkez Baskını’nı alfa aşamasından sonra da geliştirmeye devam edersek, farklı curcunalar ekleyip bunların değişik versiyonlarını yapmaya çalışacağız. Bu konuda sizden de fikir almayı çok isteriz.

Bir curcunadan galip çıkmak, Merkez Baskını’nın ödüllerinden birinin kilidini açıyor. Bu ödüllerden bazıları, takımın her üyesinin devasa bir kalkana sahip olması gibi düz şeyler. Bazıları da minyonlarınıza ve kulelerinize Blitzcrank kolu takılması ya da üssünüze sizi ve takım arkadaşlarınızı doğrudan haritanın ortasına fırlatan bir top eklenmesi gibi uçuk kaçık şeyler. Bunlar hakkında da fikirlerinizi bekliyoruz.

Merkez Baskını’nda bu curcunaların ve ödüllerin yanında çok önemli bir mekanik daha var. Seri yakalayan, yani kendisi katledilmeden çok sayıda alt etme yapan şampiyonlar alev alacak. Bu sayede değişken hasar kazanacaklar ve bekleme süreleri kısalacak ama aynı zamanda daha çok hasar alacaklar ve durdurulduklarında TONLARCA altın verecekler.

8.16 Yamasında Oyuna Dahil Olacak

Merkez Baskını alfa testi 8.16 Yaması’yla başlayacak ve şimdilik bu modun bir ay boyunca herkese açık bir şekilde oyun sunucusunda olmasını planlıyoruz. Davetiyeye gerek yok! Pürüzleri giderilmemiş, prototip aşamasında bir modda oynayacağınızı bir kere daha hatırlatmak istiyoruz. Var olan haritalardan aldığımız dokuları, modelleri kullanarak ortaya bir taslak çıkarmaya çalıştık. Oynanışın bile değiştirilme ve geliştirilme ihtimali var. Teste mutlaka katılın! Temel oyun döngüsünden yeni oyun mekaniği fikirlerine, harita görsellerinden oyunun temel döngüsüne kadar her şey ama her şey hakkındaki görüşlerinize ihtiyacımız var. Merkez Baskını’nın potansiyeli olduğunu düşünüyorsanız, işte size geliştirme sürecine dahil olma fırsatı!

Shadow Of War Definitive Edition 28 Ağustos’ta Geliyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!