League Of Legends, VFŞL Türkiye Büyük Finali Şampiyonu Belli Oldu!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi, Türkiye Büyük Finali Şampiyonu Belli Oldu!

Bu yıl ilk defa Riot Games E-Spor Sahnesinde düzenlenen Türkiye Büyük Finali Şampiyonu Royal Youth oldu!

İlk maçta, ilk kan, ilk kule, baron ve 3 ejder alarak rakibi Royal Youth karşısında güçlü duruma çıkan Bahçeşehir SuperMassive, ilk maçta rakibini 21 – 10 mağlup etti!

Royal Youth, Beraberliği Yakaladı!

İlk maçta rakibi SuperMassive’a mağlup olan Royal Youth, ikinci maçta rakibin yaptığının benzerini uyguladı ve 6-12 galip gelerek skoru eşitledi.

SuperMassive Geriden Gelerek Rakibini Mağlup Etti!

Bir önceki maçta beraberliği sağlayan Royal Youth, üçüncü maçta rakibini zorlamasına rağmen roundu kaybetti. 1-4’den , 7-7 beraberliği sağlayan SuperMassive, Alt koridor kulelerini alarak rakibinin inhibitörünü aldı ve üstünlüğü elde etti. Daha sonra üst koridordan çekişmeli bir mücadele gerçekleştiren Royal Youth, minyonların oyunu bitirmelerini engellemeye çalıştı fakat SuperMassive rakibi üzerinde daha fazla baskı kurarak Royal Youth’u 9-7 mağlup etti ve durumu 2-1’e getirdi. Baron savaşında iki takım da büyük mücadele etti ve baronu kazanan Bahçeşehir SuperMassive oldu. Bu maçta öne çıkan oyuncu ise Zeinot oldu.

Kafa Kafaya Baron Mücadelesi!

4. maç da ise daha çok baron mücadelesi izledik, iki takımda baronu kaptırmamak için birbirleriyle savaştılar fakat baronu alan taraf Royal Youth oldu. Royal Youth 2 defa baron kesmeyi denedi ama SuperMassive baronu almalarına izin vermedi, son kez barona saldıran Royal Youth bu sefer istediğini aldı. Ardından saldıraya geçen Royal Youth, bunu kaybetti. Sonrasında Bahçeşehir SuperMassive, Kadim Ejderhayı alarak güç durumunu eşitledi diyebiliriz. Bu roundda iki takım da zaferi istedi ama en başından beri rakibine baskı kurmayı başaran Royal Youth, maçı alarak durumu 2-2’ye getirdi ve böylelikle kazananı belirleyecek 5. maç oynandı.

Son Round ve Kader Anı!

Son roundda rakibi üzerinde inanılmaz baskı kuran ve çok hızlı oyun kuran Royal Youth, durum 8-11 iken maçı bitirmeye inanılmaz yaklaştı fakat SuperMassive izin vermeyerek rakibini katletti. Daha sonra baronu alan Royal Youth, bu kez tekrar rakibinin üzerinde baskı kurarak Türkiye Büyük Finali Şampiyonu oldu. Bu galibiyetle ilk Şampiyonluğunu SuperMassive karşısında almış oldu!

Serinin En Değerli Oyuncusu Royal Youth Takımından Oldu!

Türkiye Büyük Finalinde, Bahçeşehir SuperMassive’i 3-2 yenen Royal Youth takımı oldu. Bu 5 maçlık serinin en değerli oyuncusu ise Armut Oldu!

Peki, wtcN’ın ve Uthenera’nın Maç Hakkında ki Düşünceleri Neler?

Bu yıl ilk defa Riot Games E-Spor Sahnesinde düzenlenen Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali’nde, Ferit “wtcN” Karakaya ve Şükrü “Uthenera” Şentürk karşılaştık ve kendileriyle kısa bir röpörtaj gerçekleştirdik.

Eski Günleri Hatırlatacak, Nostaljik Facebook Oyunları

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!