LoL | Şampiyon Güncellemesi: Swain, Yüce Noxus Generali

League Of Legends’e gelen son yama ile Swain karakteri tam anlamıyla yenilendi. Yenilenmeye gelen yorumlara göre artık karşımızda çok daha güçlü bir Swain olacak. Öncelikle karakterin tanıtım açıklamasına bir göz atalım: “Swain Noxus İmparatorluğu’nun ileri görüşlü yöneticisi. Savaşçı birliklerini en ön saflardan bizzat yönetiyor. Ionia savaşlarında sakatlandığı halde Noxus’u acımasız bir kararlılıkla ve iblis güçleri sayesinde edindiği yeni eliyle yönetimi altına aldı. Yüce General şimdi, yaklaştığını sadece kendisinin görebildiği bir karanlığa karşı mücadele veriyor.”

Yetenekler


PASİF: KUZGUN SÜRÜSÜ

Kuzgun: Şampiyon, belirli aralıklarla çevresindeki hareketsiz bırakılmış herhangi bir rakip şampiyona sağ tıklayabilir. Tıkladığında rakipten bir Tayf sökerek ona hasar verir ve onu kendisine doğru çeker.

Sürü: Rakip şampiyonlar katledildiklerinde geride bir Tayf bırakırlar. Şampiyonun kuzgunları çevredeki Tayfları toplayarak şampiyonumuzun azami can miktarının bir kısmını iyileştirir. Şampiyon aynı anda birkaç Tayf tutabilir.

Q: ÖLÜMÜN ELİ

Swain ileri doğru büyü atışları yapar. Atışlardan her biri, isabet ettiği ilk rakibe hasar verir. Şampiyonlar birden fazla atışa hedef olabilir ama sadece ilkinden tam hasar alırlar. Atışlar katlettikleri birimleri delip geçerek Swain’in manasının bir kısmını doldurur.

W: İMPARATORLUĞUN GÖZÜ

Swain hedef konumda bir iblis gözü açarak bir süre sonra alandaki tüm rakipleri yavaşlatır ve onlara hasar verir. İmparatorluğun Gözü patlamaya yakalanan şampiyonlara ilave hasar verir, görünmezliklerini sona erdirir ve Swain isabet alan her şampiyon için bir Tayf toplar.

E: KARA EL

Şampiyon, iblis elini ileri yollayarak elin yoluna çıkan tüm rakiplere hasar verir. El, Şampiyona geri döner ve isabet ettiği ilk rakibin üstünde patlayarak patlamadan etkilenen tüm rakiplere hasar verip onları sabitler.

R: KARANLIĞIN ZİRVESİ

Karakterimiz bu yeteneği kullanır kullanmaz yüksek miktarda can kazanır ve çevresindeki rakiplerden (öncelik şampiyonlarda olmak üzere) uzun süre boyunca can emer. Karanlığın Zirvesi sona erdiğinde, Swain topladığı Tayfları tüketerek en yakınındaki rakiplere hasar veren bir enerji patlaması olan Tayf Patlaması‘nı gerçekleştirir. Tüketilen her Tayf için Tayf Patlaması’nın verdiği hasar artar. Şampiyon, yeteri kadar can emdikten sonra isterse Karanlığın Zirvesi’ni erken bitirip Tayf Patlaması’nı kullanabilir.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!