League of Legends KST: Şampiyon Dark Passage!

Son Güncelleme Tarihi:

League of Legends Kış Sezonu Turnuvası’nın sonuna geldik. Güzel hareketlere tanık olduk, ilginç hareketler seyrettik ve her güzel şeyin sonu olduğu gibi bu organizasyonun da sonuna geldik. Yeri geldi The Game’de sizler için karşılaşmaları takip ettik, yeri geldi canlı yayınlar ile sizlere analizler sunduk. Az önce tamamlanan Dark Passage, HWA finaliyle organizasyonu noktaladık. Şampiyonumuz finali 3-2’lik setler ile alan Dark Passage oldu! İsterseniz 2 gün boyunca yaptığımız analizleri sizlerle paylaşalım.

  • İlk Çeyrek Final Karşılaşması: Dark Passage Kaspersky Lab vs: Soul Master – Analiz
  • İkinci Çeyrek Final Karşılaşması: PUMA Team Turquality vs: Atar Gaming – Analiz
  • Üçüncü Çeyrek Final Karşılaşması: 3Pay Plan-B vs. METU – Analiz
  • Dördüncü Çeyrek Final Karşılaşması: HWA Kingston vs. Charta Nix – Analiz
  • İlk Yarı Final Karşılaşması: Dark Passage Kaspersky Lab vs. PUMA Team Turquality – Analiz
  • İkinci Yarı Final Karşılaşması: HWA Kingston vs. 3Pay Plan-B – Analiz#1, Analiz #2
  • Üçüncülük karşılaşması: PUMA Team Turquality vs. 3Pay Plan-B -. Analiz
  • Final Karşılaşmaları: HWA vs. Dark Passage – İlk Karşılaşma, İkinci Karşılaşma, Üçüncü Karşılaşma, Dördüncü Karşılaşma

League of Legends Kış Sezonu Turnuvası’nda oynanan karşılaşmaları basit olarak öğrenmek istiyorsanız; aşağıdaki görsele bakabilirsiniz.

Dark Passage Kaspersky Lab vs. HWA Kingston: Beşinci Karşılaşma

  • Dark Passage Kaspersky Lab

Yasaklamalar: Blitzcrank, Lux, Elise
Seçimler: Jarvan IV, Kha’Zix, Twitch, Sona, Ryze

  • HWA Kingston

Yasaklamalar: Rumble, Nunu, Evelynn
Seçimler: Ezreal, Cho’Gath, Lulu, Gragas, Jax

Her zamanki gibi karşılıklı totemler ile dengeli bir oyun ile final setinin son maçına başladık. HWA Gaming’in taşıyıcısı ve destek karakteri, üst koridora yöneldi. Bundan habersiz Dark Passage da o koridora doğru gitti.

İlk dakikalarda ormancıların başarısız ganklere tanık olduk. İlk iki maçın aksine daha sakin bir karşılaşma seyrediyorduk. 10. dakikada Jax’in agresif oyununa dayanamayan Kha’Zix, kendi kulesi altında öldü ve ilk kan Jax tarafından döküldü. Tam bu sırada Ryze, orta koridorda Gragas’ı az can ile yakalayınca kesti. Hemen ardından üst koridora yönelen Naru, Ezreal ve Lulu’yu keserek arkadaşlarının kuleyi almasına olanak verdi. Bu sıralarda doğan Gragas, orta koridorda Ryze’ın kulesinin altına kadar girerek Ryze’ı kesmeyi başardı.

HWA Gaming, üst koridordaki kuleyi verince koridor değişikliği yaptı. Ezreal-Lulu ikilisi alt koridora giderken, Jax üst koridora yöneldi. Bu kargaşadan yararlanan Dark Passage, Ejderha’yı aldı. Jax üst koridora çıkar çıkmaz boşta kalıyor ve üst koridordaki kuleyi hemen almayı başarıyor. Güçlü Ryze’a karşı takımca ilerleyen HWA, killi Gragas’a bırakarak Gragas’ın da kasmasına yardımcı oluyor. Ryze geri döner dönmez ne kadar güçlü olduğunu gösterdi. Ryze 1 kill ve 1 assist daha alıyordu.

Gragas’ı almak için kule altına giren Kha’Zix, Cho’Gath ile karşılaşınca geri dönmeye çalışıyor fakat bu çabası yeterli olmuyor. Sonuç olarak, Cho’Gath, Kha’Zix’i öldürmeyi başarıyor.

Jax, üst koridora çıkarak Twitch’i kesti. Bunun üzerine üst koridora çıkan Ryze, Jax’in üzerine gitmeyip geri dönme kararı alınca Gragas, Jax ve Cho’Gath’i karşısında buluyor ve ölüyor.

Dark Passage takımı Ejderha’yı kestirdiğinde dakika 18’di. Aradaki altın farkı ise çok yakınlaşmıştı. Bir süre sonra tüm takım oyuncuları Dark Passage’ın ormanı yakınlarında birbirleriyle karşı karşıya geldiler. Fakat hiç kill alınamadı ve HWA bu savaştan zararlı çıktı. Çünkü Dark Passage, HWA’nın üst koridora doğru kaçtığını görünce orta koridordan bir kule daha almayı başardı.

22. dakikada orta koridorda çıkan takım savaşında 4 oyuncusunu kaybeden HWA Gaming, kısa bir süre içerisinde ortada koridordaki inhibitor kulesini kaybetti. Bundan 2 dakika sonra çıkan Ejderha’yı 4 saniye içerisinde kesen Dark Passage, aradaki altın farkını 6.000’e kadar çıkarmış oldu. Hemen ardından orta koridordan inhibitöre giren ekip, riske girmeyip hemen geri döndü.

HWA Gaming’in ormanında gerçekleşen takım savaşlarına rastlıyorduk. Takımlar, savaşlarda fazla riske girmeyip hemen geri dönme kararları arıyorlardı. Acaba bu işlem ne zaman sonuçlanacaktı?

İlerleyen dönemde iki ekip de takımca bir oyun ortaya koyuyorlardı. HWA Gaming savunuyor, Dark Passage atak yapıyordu. Fakat hala önemli bir girişim yoktu ve oyun hala kopmamıştı. Tam biz bunları yazarken bir anda atağa kalkan Dark Passage, 3 HWA oyuncusunu katlederek Nexus’un kulelerini yıktı. Hemen ardından da Nexus’u kıran HWA, Kış Sezonu Turnuvası’nın şampiyonu oluyordu!

3-2 ile şampiyon Dark Passage!

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!