League of Legends Kore’de Yeniden Zirvenin Sahibi Oldu

Son Güncelleme Tarihi:

Kore’de bulunan ve PC Bang olarak adlandırılan oyun kafelerinde son 4 yıldır en popüler oyun olarak zirvede bulunan League of Legends, Haziran ayı sonuna doğru yerini Overwatch’a bırakmıştı. Overwatch’a rekabetçi modun da eklenmesi ile zirvedeki yerini sağlamlaştırması beklenirken Blizzard’ın Kore sunucularında yaşadığı problem Overwatch’a darbe vurdu.

Gametrics ve Multiclick’in son  verilerine göre League of Legends, popülerlik sıralamasında Overwatch’ı yerinden ederek tekrar birinci sıraya yerleşti.

Overwatch’ın elektronik sporlar alanındaki geleceği oldukça parlak gözüküyor. OGN’in geçtiğimiz hafta duyurduğu Overwatch APEX liginin başlaması ile popülerliğinin daha da artacağını sçylemek mümkün. Öte yandan Riot Games’in yakın zamanda profesyonel takım ve oyunculara yeni ekonomik destekler sunacağını açıklaması, popülerliğini daha uzun süre koruyacağına işaret ediyor. Görünüşe bakılırsa elektronik sporların “ata sporu” olarak kabul edildiği Güney Kore’de Overwatch ile League of Legends arasındaki zirve mücadelesi uzunca bir süre daha devam edecek.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!