League of Legends Dünya Şampiyonası’nda LCS Rüzgarı

League of Legends 2018 Dünya Şampiyonası rüzgarı LCS takımlarının üst düzey performansı ve olanca hızıyla sürüyor. Turnuvanın favorilerinden Güney Kore takımlarının turnuvaya tek tek veda etmesi ile izleyicilere büyük sürprizler yaşatan şampiyonada şimdi gözler yarı final karşılaşmalarında.

League of Legends Dünya Şampiyonası Yarı Finaller İle Devam Edecek

Gruplarda yaşanan sürprizlerin ardından çeyrek finallerde de favori gösterilen takımların veda etmesi tüm gözleri Fnatic üzerine çevirdi. Şuan şampiyonluğun en büyük adayı gösterilen Avrupa LCS takımı Fnatic yarı finalde Kuzey Amerika LCS takımı Cloud9 ile eşleşti. Elemelerden bu yana üst düzey performansıyla göz dolduran Cloud9 Fnatic için zorlu bir rakip olacak. Fnatic, Çin takımı Edward Gaming karşısında çeyrek finalde müthiş bir galibiyet alırken neden favori olduğunu tüm izleyenlere gösterdi. Cloud9 ise çeyrek finalde Güney Kore temsilcisi Afreeca Freecs ekibini geçmeyi bildi.

Harika performans sergileyen Fnatic orta koridor oyuncusu Rasmus “Caps” Winther

Diğer bir yarı final eşleşme ise Avrupa LCS takımı olan, şampiyona ana grupları öncesi temsilcimiz BAU SuperMassive’yi turnuva dışına iten G2 Esports ile Çin ekibi Invictus Gaming arasında olacak. G2 Esports çeyrek finalde bir diğer Çin ekibi ve turnuvanın güçlü  ekiplerinden Royal Never Give Up karşısında galip geldi. Invictus Gaming ise Güney Kore şampiyonu KT Rolster ekibini çeyrek finalde turnuva dışına itti.

Sürpriz sonuçlara imza atan G2 Esports ekibinin sevinci

İzleyenlere harika deneyimler sunan 2018 Dünya Şampiyonası’nda gözler yarı finallerde. Bakalım Fnatic’in şampiyonluk yürüyüşüne Cloud9 dur diyebilecek mi? Diğer taraftan G2 Esports güçlü rakibi Invictus Gaming karşısında bir sürprize daha imza atabilecek mi?

Yar final maçlarının tarihleri ise şöyle;

27 Ekim Cumartesi / Saat 11:00 | G2 Esports – Invictus Gaming

28 Ekim Pazar / Saat 10:00 | Cloud9 – Fnatic

Bu muhteşem mücadeleyi Twitch RiotGamesTurkish adresinden canlı izleyebilirsiniz.

Fortnite Dünyayı Kurtar Modu Ücretsiz Mi Oluyor?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!