League of Legends 4. sezon detayları belli oldu

1 Aralık 2013 tarihinde League of Legends 4.sezonu başlıyor!

Herkesin büyük bir merak ve heyecanla beklediği yeni sezon hakkındaki bilgiler Riot Games tarafından duyuruldu.

Gelecek yeniliklerden en çok dikkat çekmesi beklenen kuşkusuz League of Legends ligi. Oyunculara tam anlamıyla profesyonel bir lig ortamı oluşturmayı amaçlaya Riot Games Türkiye ekibi bunun yanında bir de e-spor sitesini duyurdu. Buradan League of Legends Türkiye sunucusuna özel turnuvalar, ligler hakkında gerekli bilgiler bulunacak.

Yeni Ligler:

Şampiyonluk Ligi, Türkiye’nin en iyi 8 takımının sene boyunca birbiriyle mücadele ettiği, rekabetin zirve yaptığı lig olacak. 1 Aralık (Türkiye Şampiyonası 4. Sezon başlangıcı) tarihinden itibaren bu ligdeki takımlar her hafta birbirleriyle karşılaşacak. Lig fikstürü üzerinden her hafta sonu düzenlenecek bu maçlarda takımlar galibiyet başına para ödülü kazanıyor olacak.

Yapılan haftalık karşılaşmalarda elde edilen G(alibiyet)/M(ağlubiyet) (W/L) oranı üzerinden ilk altıya giren Şampiyonluk Ligi takımları, iki ayda bir gerçekleşecek Mevsim Finallerinde yer alma hakkı kazanacak. Bu ligin son iki sırasında bulunan takımlar ise Yükselme Ligi’nden geçecek iki takımla Şampiyonluk Ligi’nde kalma mücadelesi verecek.

Yükselme Ligi ise her hafta CGT ve HKT turnuvalarının olduğu, katılan takımların bu turnuvalardan puan kazanacağı bir lig sistemi. Her 2 aylık sezon sonunda ise ödüllü Yükselme Ligi finalleri yapılacak. Ayrıca, katılan takımlardan finale kalan iki takım ise Şampiyonluk Ligi’ne yükselme fırsatı yakalayacak.

Riot Games Türkiye, Sezon 5 hakkında da ufak bir bilgi verdi.

4. Sezon Türkiye Şampiyonası, yurt dışında League of Legends için standart haline gelmiş olan, oyuncuların ve takımların maddi anlamda düzenli destek aldığı profesyonel bir yapı ile seneye sizlerle olacak.

5. Sezonda düzenlenecek bu lige, Türkiye Şampiyonası 4. Sezon finalinde 1. ve 2. olan takımlar doğrudan katılma hakkı kazanacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!