League of Legends 2018 Asya Oyunları’nda!

Son Güncelleme Tarihi:

Türkiye’de espor pazarının en önemli destekçilerinden olan Riot Games’in geliştirdiği League of Legends, dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olarak kabul edilen 2018 Asya Oyunları’na katılacak. Riot Games, League of Legends’ın “resmi gösteri sporu” olarak yer alacağı Asya Oyunları’nda, espor kategorisinin daha fazla güç kazanması için de sorumluluk üstlenecek. İlk defa 1951 yılında düzenlenen Asya Oyunları, bu sene Endonezya’nın başkenti Cakarta’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

1951 yılından beri geleneksel olarak düzenlenen ve tarihinde ilk defa esporun da dahil olacağı 2018 Asya Oyunları’nda, Efsaneler Ligi League of Legends, özelinde gösteri karşılaşmaları gerçekleştirilecek. Dünyanın pek çok ülkesinden farklı alandaki sporcuları bir araya getirecek 2018 Asya Oyunları, esporun olimpiyat oyunlarında temsili için önemli bir başlangıç olarak görülüyor. Espor dünyasının önde gelen oyunlarının da yer alacağı 2018 Asya Oyunları kapsamımda Riot Games, esporun geliştirilmesi için Asya Olimpiyat Komitesi’yle önemli bir iş birliğine imza attı.

Espor’un Olimpiyat Oyunları serüveni başlıyor

Riot Games, League of Legends özelinde yeni bir turnuva formatının tasarlanması, etkinliğin sorunsuz bir şekilde işlemesi için sunuculara ilişkin teknik desteğin sağlanması ve maç yayınları konularında oyunların düzenleyicisi Asya Olimpiyat Komitesi’yle iş birliği gerçekleştirecek. Espor ve League of Legends’ın Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından resmen tanınması, çoklu spor organizasyonlarında yer almak isteyen oyuncular için ve esporun olimpiyat oyunları geleceği için önemli bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

Oyunlar Endonezya’da

Bu yılki Asya Oyunları, Endonezya’nın Cakarta-Palembang kentinde gerçekleştirilecek ve 18 Ağustos’tan başlayarak Eylül ayının sonlarına kadar sürecek.

League of Legends turnuvası kapsamında ise Haziran ayında, her bir ülkenin temsilci takımlarının davet edileceği Bölgesel Elemeler yapılacak ve bu organizasyonda toplam 45 ülke yer alacak. Bu eleme ile takımlar, katılımcı havuzunda sekiz takımla sınırlanacak ve bu sekiz takım da ana etkinliğe gitme hakkına sahip olacak. Tarihlerin henüz netleşmediği turnuvada, finallerin Ağustos ayının sonlarına doğru gerçekleşmesi bekleniyor.

Sense8 Dizi Finalinin Resmi Fragmanı Yayınlandı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.