Last Summoner ve 7 Güncel Mobil Oyun!

Hepinize selamlar dostlar. Tatildir, Gamex’dir, yeni döneme hazırlıktır derken biraz uzak kaldım sizlerden. Dönüşte de 8 güncel mobil oyun getirdim. Bunlardan biri Last Summoner adında bir JRPG ve kendisi hoş mu hoş bir oyun olmuş, ben çok beğendim. Bunun yanında 7 adet, tazecik olmasa da güncel ve görmemiş olabileceğiniz mobil oyunları sıraladım. Buyrun nelermiş bakalım.

Last Summoner

Öncelikle ana konuğumuz Last Summoner’dan bahsedeyim. Kendisi kapalı beta sürecini geçtiğimiz günlerde bitirdi. Oyun kullanılabilir bildirimini alır almaz daldım içine. İlk gözüme çarpan şey de oyunun çizimleri oldu. Animelerde göreceğiniz tarzdaki çizimleri ne kadar beğenirsiniz bilmem ama benim hoşuma gitti. Daha sonrasında ise kulağa hoş gelen müziklerine değinmek lazım. Savaş esnasında sizi gaza getireninden, menüde gezinirken rahatlatanına kadar hepsinin maaşallahı var.

Last Summoner

Söylemem gereken önemli bir nokta ise, oyunda şu an için sadece hikaye modu olduğu. Ama etkinlikler, yeni görevler ve PvP kısmı yakın zamanda eklenecek Last Summoner’a. Bunu da ekledikten sonra gelelim asıl can alıcı yeri olan savaşlara. Sıra tabanlı işleyen savaşlarda her vuruşunuz size bir miktar mana kazandırıyor. Siz de bu manaları daha güçlü yetenekleri kullanabilmek için harcıyorsunuz. Saldırı ve savunma yeteneklerini doğru kullanarak düşmanlarınızı alt etmeye çalışıyorsunuz. Ayrıca Last Summoner, size 25v25 savaşlar sunuyor. 5 kişilik 5 ekibi yönetebiliyorsunuz. İster toplu, isterseniz de bireysel saldırılar düzenleyebiliyorsunuz. Her karakterin farklı farklı yetenekleri olması da sizi çok değişik stratejilere itiyor ister istemez. Tek sorun her karakterin hangi yeteneği ne yapıyordu hatırlayabilmek, işler bazen cidden çok karışabiliyor. Bir PvP kısmı gelsin de bu 25v25 olayı nasıl işleyecek bir bakalım diyor ve diğer 7 oyunu da sizler için sıralıyorum.

Bendy in Nightmare Run

Bendy in Nightmare Run

Çizgi filmini aratmayan siyah-beyaz tarzı ile Bendy, koşu oyunlarındaki yeni alternatifiniz. Bossların ağzının ortasına balta atarak bölümleri bitirmeye çalışıyor ve o sırada da yeteneklerinizi geliştirmek için konserve toplamaya çalışıyorsunuz. Bir süre sonra sıksa bile denemeden geçmeyin derim.

Billion Lords

Billon Lords

Bir PvP savunma oyunu olan Billion Lords’ta amacınız, zindanınıza gelen insanlara ve diğer zebanilere geçit vermeyerek, yer altının en iyisi olmaya çalışmak. Diğer türlerinden pek bir farkı olmayan Billion Lords’u farklı alternatifler arayanlar deneyebilirler.

Legend of Solgard

Legend of Solgard

Candy Crush yapımcılarının ellerinden çıkmış olan oyun, ben gibi eşleştirme oyunlarını sevmeyen birini bile başında saatlerce tutmayı başardı. Candy Crush aksine, size bir amaç sunan ve sizi fantastik bir dünyaya sürükleyen yapım, sunduğu farklı oynanabilir karakterler ve modlar ile de sizi başında tutmayı başarıyor.

Destiny Knights

Destiny Knights

Netmarble’ın son eseri olan bir RPG oyunu Destiny Knights. Geniş mi geniş bir karakter yelpazesi sunan oyun, hoş tasarımı, detaylı karakter geliştirme bölümü ve savaşları ile saatlerinizi almayı hedefliyor. Yalnız aman dikkat, şarjınızı su gibi içiyor.

Bullet Strike

Bullet Strike

Oyunun arka saflarında yer almayı seven keskin nişancılara özel bir oyunla karşı karşıyasınız. Sniper olarak PvP savaşlarına katıldığınız ve en iyi kim pusuyormuş test ettiğiniz Bullet Strike’ı hemen deneyebilirsiniz.

Hungry Dragon

Hungry Dragon

Ubisoft’un yapmış olduğu Hungry Dragon, bildiğiniz Hungry Shark’ın ejderha versiyonu. Tabi çıtayı bir tık yukarı taşımayı başarmışlar sağ olsunlar. Tek sorun bazı yerlerde neyin ne olduğu belli olmuyor renklerden dolayı ama onu da göz ardı edebiliriz herhalde. Hungry Dragon da kısa oyun seansları için indirilebilecek oyunlardan.

Wagers of War

Wagers of War

Bir kart oyunu olan Wagers of War, diğerlerinden farklı olarak iki çeşit kart tipi sunuyor. Yerde bulunan ve rakibinizin görebildiği atak ve defans kartları, elinizde bulunan yetenek kartları. Sizi çok farklı stratejilere iten oyunda kart seviyeleri olması biraz adeletsizlik oluştursa da sağlam bir atakla alt edilebilir.

Pata Küte Pata Küte: Kung Fu Z İncelemesi

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Furkan Necati Ürkmez

Oyun evreninde kendini kaybetmiş ama halinden memnun bir 'Gamer'