Korsan Temasına Sahip 5 Sağlam Oyun!

Günümüzde tematik oyunlar gerek farklı konseptleri ile gerekse farklı hikayeleri ile oyuncuların beğenisi toplamayı başarıyor. Bu temalardan birisi ise Korsanlık. Denizlere açılmak, başka gemiler bulmak ve çevre ile etkileşim halinde bulunmak oyuncuların da hoşuna gidiyor. Gariptir ki piyasaya bir korsan oyunu çıktığı zaman ilgi ve talep bu kadar büyük oluyorken oyun sektörünün büyük firmaları bu temayı önümüze sık sık sunmuyor. Bizler de sizler için Korsan temasına sahip olan oyunlardan bir liste yaptık.

Sea of Thieves

Sea of Thieves, yeni bir isim. Geçtiğimiz aylarda kapalı betasını yapan oyun, bir çok oyuncunun merceği altına girdi bile. Oyunun betasında gemi sürme mekaniklerini tanımıştık. Oyunun macera kısmına ait çok fazla bilgi edinemesek bile oyunun atmosferi ve potansiyeli bizleri mutlu edebilmişti.

Sid Meier’s Pirates

Sid Meier’s Pirates, bizlere istediğimiz özgürlükçü oynanışı sağlayan bir oyun. Sid Meier’s Pirates, yapı olarak Mount and Blade’e benzetilebilir. Oynanış açısından benzerlik taşımayan oyunda, başka devletlerle ve ya karakterlerle olan bürokratik ilişkilerimiz Mount and Blade’i bizlere hatırlatıyor.

Lego Pirates of Carabbian

Pirates of Carabbian, çok başarılı olmayan bir hack and slash oyunuydu. DMC tarzı oynanışı sürekli kendisini tekrar ediyordu. Fakat Lego Pirates of Carabbian, bizlere hem Karayip Korsanları’nın güzel korsan temasını hem de Lego’nun kendisine has olan komedisini bizlere yaşatıyordu.

Assassins Creed 4: Black Flag

Assassins Creed serisinin denizlerde geçen oyunu Black Flag, bizlere denizlerde özgürce gemi sürmenin, batıklarda yağmacılık yapmanın ve korsanlığa dahil daha birçok şeyin tadını yaşatan nadir oyunlardan birisi oldu. Fakat oyunun Korsan kısmı Assassin kısmının üzerinde kalınca, oyun beklenilen başarıyı elde edemedi.

Tropico 2: Pirate Cove

Tropico serisi kendi adamızı kendimizin inşa ettiği bir seri. Oyunda adamızın ekonomisinden yaşantısına kadar her şey bizim kontrolümüz altında. Bu oyunda ise adamız korsanlarca yönetilmekte.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tuğberk Yücel

Part time yazar, part time öğrenci ve full time oyuncu...