Konsol Oyunu NieR Replicant, Steam’e Geliyor!

PlayStation exclusive olarak çıkışlarını yapan oyunların zaman zaman bilgisayarlarda da oynanabilmesi çoğumuzun hayalidir. Konsollara özel çıkan bazı oyunların, bilgisayar platformuna çıkışları da gerçekleşti ve bu hayalimiz bazen gerçek oldu. Bir oyun daha bu vesileyle bilgisayar oyunları arasına katıldı. PlayStation 3 konsoluna özel çıkış yapan NieR Replicant oyunu, Steam’e çıkışını yapacak ve konsollardan bilgisayarlara geçen oyunlar arasına adını yazdırmış olacak.

Square Enix’in yaptığı açıklamayla NieR Replicant oyunu Steam’e çıkış yapacak. NieR’in 10. yıl dönümü için gerçekleştirilen yayında bu duyuru yapıldı. Orijinal ismi Nier: Replicant ver.1.2247448739… olan ve ilk bakışta oldukça tuhaf bir okunuşa sahip olan bu oyun, aynı zamanda Xbox 360 ve PlayStation 4 için de remastered edildi. Square Enix tarafından yapılan duyuruda, oyunun 3 platforma yeniden çıkış yapacağı da netleşmiş oldu.

Oyunun henüz bir Steam sayfası yok. Bu nedenle de oyunu kısa listeye alamıyoruz. Çok fazla detay da henüz açıklanmadı. Buna rağmen bu duyuru, oldukça olumlu karşılandı. Replicant, NieR oyununun değişik bir versiyonu olarak gelmişti. NieR oyunu da, 2003 yılında çıkış yapan Drakengard’ın devam oyunuydu. NieR Replicant oyunu, Japonya’ya özel çıkış yapmıştı ve PlayStation 3’e özel çıkmıştı.

NieR oyununda, NieR’in daha yaşlı bir hali ortaya çıkmış ve kendisi de kızının hastalığı için tedavi arama uğraşındaydı. Replicant versiyonunda ise NieR oldukça genç ve kibar bir erkek. Bunun yanı sıra, kendisi kızı için değil kız kardeşi için bir tedavi arayışında. Kız kardeşinin ölümcül hastalığı için tedavi ararken de oyunda işler karışmaya başlıyor. Bu oyun, NieR Automata oyununun prequel oyunu olarak da biliniyor.

NieR Replicant, 3. şahıs bakış açılı bir aksiyon RPG oyunu. Bu yenilenmiş versiyonunda yeni seslendirmeler de mevcut olduğu gibi daha farklı değişimler de mevcut. Bu yenilenmiş versiyon için Toylogic ekibiyle çalışıldı. Serinin direktörlerinden Yoko Taro ile NieR: Automata’da Taro ile beraber çalışan Yosuka Saito da oyunun yeniden yapılandırılmasında görev aldı. Toylogic ekibi 130 kişiden oluşuyor ve daha önceden de çalıştıkları başarılı oyunlar mevcut. Bu linke tıklayarak ekibi daha yakından tanıyabilirsiniz.

Oyunun Square Enix tarafından yayımlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.