Konami’den Espora Atılım

Son Güncelleme Tarihi:

FIFA’nın son yıllarda özellikle espor tarafında yaptığı yatırımlarla geride kalan PES, yeni bir oluşumla oyuncularının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

PES 2013’ten bu yana eski günlerine dönmeye çalışan seri, özellikle espor tarafında ilgi çekmeye çalışıyor. Günümüz süresince devam eden PES 2018 Ligi Dünya Turu eşliğinde yapımcı firma, ayrı bir turnuvasının olacağını açıkladı. UEFA Şampiyonlar Ligi lisansını elinde bulunduran Konami, buraya özel bir espor turnuvası yapacağını duyurdu. Bu marka altında espor çatısı altında turnuvalar yapacağını açıklayan firma, rekabeti arttırmaya yönelik adımlar atacak.

Hideki Hayakawa: Özel etkinlikler oyuncuları bekliyor

Konami yöneticilerinden Hideki Hayakawa, bu oluşum üzerine futbol severlerin bu turnuvayla daha güzel ve heyecanlı bir oyun deneyimi yaşayacağını, özel etkinliklerin ve canlı yayınların oyuncuları beklediğini söyledi. Ayrıca UEFA ile birlikte çalışacak olduklarından dolayı mutluluğunu dile getirdi.

Pro Evolution Soccer her ne kadar oyun dinamiği açısından kağıt üzerinde daha geride gözükse de Konami’nin UEFA ile birlikte yaptığı bu oluşum rekabeti gittikçe arttıracak gibi gözüküyor.

ESEA Sezon 25 GC LAN Kazananı Space Soldiers!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!