Kafa Topu 2’nin Yapımcı Şirketi Masomo, Miniclip’e Satıldı

60 milyon oyuncuya ulaşan Kafa Topu 2’nin yapımcısı Masomo, Miniclip tarafından satın alındı!

Masomo da yabancı şirketler tarafından alınan firmalardan biri oldu. Geçtiğimiz aylarda Zynga, Peak Games’in bazı oyunlarını 100 milyon dolara satın almıştı. Ardından ise Gram Games 250 milyon dolara satın alınmıştı. Kafa Topu serisinin büyük başarısından sonra Miniclip’in dikkatini bir hayli çeken firma, (fiyatı tam açıklanmamakla birlikte) 100 milyon dolar üzeri bir değerlemeyle satıldı.

2001 yılında kurulan, daha sonra tarayıcı üzerinden oynanan oyunların merkezi haline gelen Miniclip; Riot Games (League of Legends), Epic Games (PUBG Mobile), SuperCell (Clash of Clans) gibi markaları altında bulunduran Tencent‘in bir alt kuruluşu. Tencent’in dünyanın en büyük şirketlerinden biri olduğunu göz önünde bulundurursak, bu satışın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha belirtebiliriz sanırım.

Dijital oyun sektöründe global bir lider olan Miniclip; sosyal, mobil ve çevrimiçi dünyada aylık 200 milyon aktif kullanıcıya hitap ediyor. Bu büyük kitle için ilgi çekiçi oyunlar geliştirip yayınlayan şirket, aynı zamanda bu oyunların dağıtımını da yapıyor. Miniclip’in en önemli markaları arasında 8 Ball Pool, Agar.io, Football Strike ve geçtiğimiz dönemde piyasaya sürülen Golf Battle bulunuyor.

Masomo kurucusu ve CEO’su İbrahim Akman, açıklamasında “Miniclip gibi güçlü ve deneyimli bir ekip ile ortaklık kurduğumuz için çok mutluyuz. Head Ball serisi ile yakaladığımız başarıyı devam ettireceğimize, yeni yapacağımız oyunlarda Miniclip’in bu deneyimi ile birlikte daha başarılı işler ortaya koyacağımıza inanıyoruz. Oyuncu kitlelerimizin birbirlerine çok benzer olması ve Miniclip’in birçok oyun ile edindikleri tecrübeleri, oyunlarımıza aktarmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Miniclip ailesine katılan Masomo’nun Kafa Topu 2 ile ilgili planlarını biz de merakla bekliyoruz. 🙂

Sea Of Thieves ücretsiz deneme sürümü ve yeni içerikler!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.