Kabuktaki Hayalet Kabuğunu Kırdı İşte Ghost in the Shell Hasılatı!!

Son Güncelleme Tarihi:

Kabuktaki Hayalet Kabuğunu Kırdı İşte Ghost in the Shell Hasılatı!!

 

Ghost in the Shell “Kabuktaki Hayalet”

 

Geçtiğimiz haftalarda Ghost in the Shell adlı animenin live-action filmi, “Kabuktaki Hayalet” adıyla vizyona girdi. İsminin çeviri hali, animesini sevenlere alışılmadık gelse de sahnelerin birebir animeden alınması ve müthiş bir şekilde yansıtılması izleyenleri oldukça etkiledi. Bir de ufak bir not olarak Matrix’in senaristinin Ghost in the Shell’den esinlendiğini söyleyelim. Şimdi Ghost in the Shell diğer adıyla “Kabuktaki Hayalet”in toplam hasılatlarını inceleyelim.

 

 

 

Peki bu Ghost in the Shell’in ülkemizden toplam hasılatı nedir?

 

31 Mart 2017’de vizyona giren Kabuktaki Hayalet, The Box Office Türkiye’nin verilerine göre ülkemizde 297.017 izleyicisiyle buluşmuş. Üç haftada 4.148.504 tl hasılat elde eden film 222 salonda oynatılmış.

 

 

Amerika’daki Ghost in the Shell toplam hasılatı nedir?

 

Tabi ki gerek anime kültürünün daha yaygın olmasından gerekse sinemanın aktivite olarak daha yaygın olmasından kaynaklı olarak veriler çok farklılık gösteriyor. The Box Office Mojo’nun verilerine göre ilk haftasında  Ghost in the Shell 18.676.033$ hasılata sahip olmuş. Üçüncü haftasına kadar Amerika’daki toplam hasılatı ise 37.023.283$. Şu ana kadarki tüm dünyada toplam hasılatı ise 152.123.283$’a ulaşmış.

 

 

ONE PUNCH MAN 2. SEZON GELİYOR!!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.