İzmir Oyun Festivali Başlıyor!

Son Güncelleme Tarihi:

Binlerce ziyaretçinin katılacağı ve pek çok etkinliğin de düzenleneceği İzmir Oyun Festivali, 24 Eylül tarihinde başlıyor!

İzmir Oyun Festivali Başlıyor!

İzmir Oyun Festivali, pek çok etkinliğin olduğu önemli bir festival olarak 24,25 ve 26 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. Bu etkinlikte retro alanları, mobil oyun alanları, VR alanları gibi çeşitli oyun alanlarının yanı sıra cosplay yarışması ve espor etkinliklerinin de olduğu çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Oyun geliştiricilerine özel fırsatlar da bu etkinlikte yer alacak.

Festivalde mobil, bilgisayar ve konsol olmak üzere her platforma özel ödüllü turnuvalar yer alıyor. 3 gün boyunca, saat başı CS:GO ve PUBG turnuvalarının yanı sıra yine gün içerisinde ise 3v3 olacak şekilde Brawl Stars turnuvaları da gerçekleşecek. Meşhur futbol oyunu FIFA 21 oyunu için de turnuva düzenlenecek ve sürpriz oyun turnuvaları da İzmir Oyun Festivali’nde olacak. Bunların yanı sıra, 3 kez dünya şampiyonluğuna sahip olan Umutcan Tütüncü de Just Dance alanında İzmir Oyun Festivali’nde yer alacak.

Espor için de önemli turnuvalar ve etkinlikler düzenlenecek. BBL EsportsFire Flux EsportsKafalar EsportsFutbolist1907 FenerbahçeOtherSide EsportsŞahangiller EsporZero ZoneFastpay WildcatsThunderbolts GamingLixa Esports ve Galakticos takımları festivalde yer alacak. Bu takımların maçlarını izleme fırsatı bulacaksınız ve bu takımların oyuncularıyla tanışarak fotoğraf çektirme imkanına da sahip olacaksınız.

Aynı zamanda cosplay etkinlikleri de bu festivalin önemli bir parçası olacak. Valendra VenusNurbike Erbek ve Caner Özel’in jüriliğini yaptığı ve Melodi Kızılgün’ün sunduğu cosplay yarışması, 25 Eylül’de başlayacak ve 26 Eylül’de son bulacak. Yarışmayı 1.bitiren kişiye 1500 TL ödül ve Çeşme tatili, 2.bitiren kişiye 1000 TL değerindeki oyuncu ekipmanı ve 3.bitiren kişiye de 500 TL değerindeki oyuncu ekipmanı verilecek.

Oyun geliştiriciler de bu festivalde yerlerini alacak. Oyun geliştiricilerine özel bir kuluçka merkezi olan Game Factory sponsorluğunda, indie oyun geliştiricilerine stant açma imkanı tanınacak. Oyun geliştiricileri, oyunlarını binlerce kişiye sunma imkanı bulacak.

Festival hakkında ayrıntılı bilgi almak için bu linke tıklayabilirsiniz. Etkinlik, belirtilen tarihlerde Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.