Dünyanın İlk Espor Temalı Filmi İyi Oyun’un Kadrosu Açıklandı

Konusu ile oldukça dikkat çeken İyi Oyun filmi, ismini “Good Game” kelimesinden alıyor, oyuncuların sıklıkla kullandığı bu kelimenin filmin ismi olması oldukça hoş olmuş. İlk olarak League of Legends ile başlayan, ardından yeni oyunlara yelken açan Esporcuların hikayesini anlatan İyi Oyun filmi 28 Eylül’de çıkışını yapacak. Filmin oyuncuları oldukça dikkat çekici, içlerinde YouTube’dan aşina olduğumuz Orkun Işıtmak yer alıyor. Orkun’un filme ayrı bir hava katacağından eminiz.

Teaser Videosu

Oyuncular

Mert Yazıcıoğlu

Afra Saraçoğlu

Yiğit Kirazcı

Hakan Kurtaş

Bahar Şahin

Kerem Bürsin

Orkun Işıtmak

Doğaç Yıldız

“İyi Oyun” Hakkında

Liseyi yeni bitirmiş, sıradan bir çocuk olan Cenk, yarı zamanlı çalıştığı internet kafede, parayla başkalarının yerine oyun oynayarak, ailesini tek başına geçindirmeye çalışan annesine destek olmaktadır. Yeni kurulan bir takımın (Beş Benzemez) menajeri tarafından keşfedilip, kendini profesyonel oyun dünyasının içinde bulan Cenk, takım arkadaşları Batu, Naz, JJ, Aslan ve sonradan dahil olacak gizemli koçları Özer’le beraber çıktığı zorlu yolculukta, sezon turnuvasını kazanmak için sadece oyunu iyi oynamak yeterli olacak mıdır?

“İyi Oyun” Künye

Yapım Evi: Eludis, Fikiron
Tür: Gençlik/Espor
Yapımcı: Hakan Baş, Alper Çağlar, Doruk Acar
Yönetmen: Umut Aral
Senarist: Emre Sirel
Vizyon tarihi: 28 Eylül 2018
Dağıtım: Mars Dağıtım

Daha önce benzerine rastlanmamış bir gençlik filmi olan “İyi Oyun”un senaristliğini Börü’den tanıdığımız ve elektronik sporda aktif Emre Sirel üstlenirken, yapımcılar arasında; son eSpor ligi şampiyonu BAU Supermassive’in kurucularından Hakan Baş, Dağ filmleri ve Börü dizisinin yapımcılığını üstlenen Doruk Acar ve Alper Çağlar yer alıyor.

Netflix’in ilk orjinal Türkçe içeriği olan Protector’dan tanıdığımız Umut Aral’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu film, büyük prodüksiyonu ve geniş oyuncu kadrosuyla E-Spor tutkunlarının yanı sıra hikayesiyle sinema severlerin de beğenisini toplayacak. Filmin çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz!

En Güçlü Süper Kahramanımız Bir Kedi: PUSS! İncelemesi

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!