Işık Muhafızları Topluluk Turnuvası Duyuruldu!

Riot Games tarafından Işık Muhafızları Topluluk Turnuvası ayrıntıları resmi hesaplardan paylaşıldı.

Turnuvanın ayrıntıları şu şekilde;

31 Temmuz – 4 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek turnuvada takımınızla beraber rakiplerinize karşı mücadele edin ve büyük ödüllerin sahibi olma fırsatını yakalayın!

Takımlarınızı hazırlayın ve büyük mücadeleye hazır olun, Işık Muhafızları Topluluk Turnuvası başlıyor!

31 Temmuz – 4 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek turnuvada takımınızla beraber rakiplerinize karşı mücadele edin ve büyük ödüllerin sahibi olma fırsatını yakalayın.

Turnuva Formatı

Turnuva grup aşamaları ile başlayacak. 4 hafta boyunca 4 ayrı grup maçı oynanacak, her gruba maksimum 128 takım alınacak. Grubu birinci bitiren takımlar Playoff’a yükselecek. 4 takım ile oynanacak Play-off sonrasında en iyi iki takım final mücadelesinde yer alacak.

Grup aşamalarının her biri iki gün sürecek. İlk gün turnuva ağacında 4 takım kalana kadar karşılaşmalar oynanacak. İkinci gün ise kalan 4 takım grup birinciliği için mücadele edecek.

Grup aşamaları tekli eleme usulü ile ilerleyecek ve yarı final, üçüncülük, final karşılaşmaları 3 maç üzerinden oynanacak.

Grup birincisi olarak Play-off aşamasına yükselen 4 takım, bu aşamada 3 maç üzerinden karşılaşacak. Büyük final ise 5 maç üzerinden oynanacak.

Turnuva Kaydı

Turnuva kayıtları http://pdc.gg/sentinels bağlantısı üzerinden alınacak. Katılım sağlayabilmek için bu bağlantı üzerinden tüm takım oyuncularının platforma giriş yapması, ardından takım kaptanının platform üzerinden takım kaydı oluşturması ve tüm takım oyuncularını oluşturduğu takıma eklemesi gerekiyor. Bu bağlantıdan nasıl takım kaydı oluşturulacağına ve takım arkadaşlarının davet edileceğine dair yönergeleri bulabilirsiniz.

Katılım şartları

Turnuvaya katılacak tüm oyuncuların;

 • 13 yaşını doldurmuş olması gerekir. 18 yaş altı oyuncuların para ödülleri, yasal vasilerinden alınacak onaylı bilgi formu ile iletilecektir.
 • Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ya da bu ülkelerde resmi olarak ikamet etmesi gerekir.
 • Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde yer alan takımların herhangi biri ile aktif sözleşmesinin bulunmaması gerekir.

Tarihler

A Grubu kayıtlar: 26 Temmuz, saat 10.00 – 30 Temmuz 2021, saat 23.59

A Grubu karşılaşmalar: 31 Temmuz, saat 12.00 – 1 Ağustos 2021, saat 12.00

B Grubu kayıtlar: 2 Ağustos, saat 10.00 – 6 Ağustos 2021, saat 23.59

B Grubu karşılaşmalar: 7 Ağustos, saat 12.00 – 8 Ağustos 2021, saat 12.00

C Grubu kayıtlar: 9 Ağustos, saat 10.00 – 13 Ağustos 2021, saat 23.59

C Grubu karşılaşmalar: 14 Ağustos, saat 12.00 – 15 Ağustos 2021, saat 12.00

D Grubu kayıtlar: 16 Ağustos, saat 10.00 – 20 Ağustos 2021, saat 23.59

D Grubu karşılaşmalar: 21 Ağustos, saat 12.00 – 22 Ağustos 2021, saat 12.00

Play-off ve 3.lük karşılaşması: 28 Ağustos 2021

Büyük final: 4 Eylül 2021

Ödüller

Grup aşamalarında;

 1. Takım: 1000 TL + 50 adet Usta İşi Sandık Seti
 2. Takım: 750 TL + 50 adet Usta İşi Sandık Seti
 3. Takım: 500 TL + 35 adet Usta İşi Sandık Seti
 4. Takım: 250 TL + 35 adet Usta İşi Sandık Seti

5-8. Takım: 25 adet Usta İşi Sandık Seti

9-16. Takım: 15 adet Usta İşi Sandık Seti

Play-off aşamasında:

 1. Takım: 5000 TL
 2. Takım: 3750 TL
 3. Takım: 2500 TL
 4. Takım: 1500 TL

*Belirtilen ödüller, takım başına verilecek toplam miktarı göstermektedir. Kişi başına değildir. Etkinlik ödülleri, turnuva büyük finalinin ardından 30 gün içerisinde gönderilecektir.

SSS

Soru: Turnuvaya sadece ben kayıt olsam, takım arkadaşlarım olmasa olur mu?

Cevap: Olmaz, tüm takım oyuncularının bu bağlantı üzerinden kayıt olması gerek. Sonrasında takım kaptanı platform üzerinden takım oluşturmalı ve diğer takım oyuncularını oluşturduğu bu takıma davet etmeli. Ardından turnuva için kaydınızı yine platform üzerinde açılan turnuva kayıt sayfasından gerçekleştirebilirsiniz.

Soru: Birden fazla elemeye kayıt olabilir miyiz?

Cevap: Evet, olabilirsiniz ama bir eleme sonlanmadan diğer bir elemenin kaydı açılmayacak. Kayıt olmak için mevcut elemenin sonlanmasını beklemelisiniz. Yukarıda “Tarihler” başlığı altında hangi elemenin kaydının hangi gün aralıklarında açılacağını kontrol edebilirsiniz.

SoruBiz takım olarak A grubu elemesinde 4. olduk, B grubu elemesine de girip 8. olduk diyelim. Her iki ödülü de mi alacağız?

Cevap: Hayır, yalnızca elde ettiğiniz en yüksek sıralamanın ödülünü alabileceksiniz. A grubu elemesinde 4., B grubu elemesinde 8. olduysanız, en yüksek sıralamanız A grubu 4.lüğü olduğu için, sadece bu sıralamanın ödülünü alabilirsiniz.

Soru: Bir elemede grup birincisi olduk, diğer elemelere girebilir miyiz?

Cevap: Hayır. Grup birincisi olan takımlar Play-off’a yükseldiği için diğer elemelere giremezler.

SoruBirkaç dakika ile son kayıtları kaçırmışız, takım da hazır şekilde bekliyor. Kayıt olabilir miyiz?

Cevap: Maalesef hayır. Kayıtların kapanmasının ardından takım kaydı alınmayacak.

Soru: Turnuva kayıtları için verilen tarih aralığında geldik ama bizden önce kayıt olan 128’den fazla takım var. Turnuvada oynayabilecek miyiz?

Cevap: Her turnuva maksimum 128 takımla oynanıyor fakat 128’den daha fazla takım kayıt yapabilir. Bir turnuvaya 128 kayıt olmuşsa yeni kayıt olan takımlar yedek listeye alınıyor. Her elemeden 2 saat önce açılan Check-in süresinde; eğer asil listedeki takımlardan check-in yapmayan olursa yedek listede olup da check-in yapmış takımlar turnuvada oynama şansına sahip olabilir. Check-in hakkında daha detaylı bilgiye Check-in Rehberi‘nden ulaşabilirsiniz.
Soru“Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde yer alan takımlarda aktif sözleşmesi bulunan oyuncular” demişsiniz, buna Akademi Ligi oyuncuları da dahil mi?

Cevap: Evet, Akademi Ligi oyuncuları da sözleşmeli oldukları için bu kurala dahildir ve turnuvaya katılım sağlayamazlar.

Soru: Bunlardan başka sorularım var, onları nereden sorabilirim?

Cevap: Bu bağlantı üzerinden turnuva yetkililerine ulaşabilir ve sorularını iletebilirsin.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.