INTEL ESL Türkiye CS:GO Yaz Sezonu İlk Haftası Tamamlandı!

Son Güncelleme Tarihi:

INTEL ESL Türkiye Counter Strike:Global Offensive yaz sezonu ilk haftası oynanan maçların ardından tamamlandı. Türkiye’nin en prestijli organizasyonları arasında gösterilen INTEL ESL CS:GO şampiyonası birçok çekişmeli maçlara sahne oldu.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız duyurular ile Sangal Esports, 9INE, Team Spartan, Log Esports, G’OLD, Çamlıca EsportsDigital Athletics ve Thatoc Esports takımlarının yaz sezonunda mücadele edeceğini açıklamıştık.

Ligin ilk haftasının açılış maçı, ligin yeni ekibi ve tek Türk tagi bulunan Çamlıca Esports ile ligin deneyimli takımı LOG esports arasında gerçekleşti. Bu maçın ardından ligin en güçlü takımlarından biri olan Team Spartan ile yeni ve genç bir ekibe sahip Digital Athletics maçına geçildi.

İkinci gün maçlarında ligin favori ekipleri rakipleri karşısında rahat galibiyetler alarak lige 6 puan ile başlamayı başardılar. Geçtiğimiz kış sezonunun finalisti Sangal Esports ile ligin en tecrübesiz ve genç kadrosuna sahip G’OLD takımı karşılaştı. Bu maçın ardından geçtiğimiz kış sezonunun şampiyonu 9INE takımı Thatoc esports ile karşılaştı ve sonuçlar şöyle oluştu.

Tüm maçlar Twitch ve Facebook INTEL ESL Türkiye kanallarından canlı verilirken maçları ESL sunucuları  Alican Karahan ile  Berke Kantürk sundu. Oynanan tüm maçların ardından puan durumu şu şekilde oluştu.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.