INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası’nda İkinci Hafta Tamamlandı!

INTEL ESL Türkiye CS:GO Yaz Sezonu Şampiyonası’nda yarışan Türkiye’nin en iyi 8 CS:GO takımı, ikinci haftada da kozlarını paylaştılar. Çekişmeli maçlara sahne olan oyunlarda bu hafta sürpriz sonuçlar dikkat çekti.

Turnuvanın en iyi takımları arasında gösterilen ve geçtiğimiz Kış Sezonunu ilk 4 içinde bitirmeyi başaran 2 takım olan Team Spartan ve Log Esports ikinci haftanın açılış maçlarını Cumartesi günü yaptılar. Son derece çekişmeli geçen maçların ardından Team Spartan’ı 2 haritada da yenmeyi başaran Log Esports haftayı 6 puan ile kapatmayı başardı.

Geçtiğimiz sezonun finalisti Sangal Esports ise yeni kurulan Çamlıca Espor takımı karşısında bir hayli zorlandı. Oynadıkları ilk haritayı 16-12 kaybeden Sangal Esports takımı ikinci haritayı 16-14 kazansa da zorlandıkları gözden kaçmadı.

İkinci seri maçları Pazar günü oynandı. Şampiyonanın genç ve başarılı iki ekibi Digital Athletics ile Thatoc Esports karşı karşıya gelirken Thatoc Esports rakibine şans tanımadı ve mücadeleyi 2-0 kazanmayı bildi.

Bu maçın ardından geçtiğimiz Kış Sezonunun şampiyonu 9INE takımı en genç ve tecrübesiz ekip olarak göze çarpan G’OLD takımı ile karşılaştı. 2 haritayı da çok zorlanmadan kazanan 9INE takımı hanesine 6 puanı yazdırmayı başardı. Tüm oynana bu maçların ardından puan durumu şu şekilde oluştu:

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.