INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonasında 6. Hafta Geride Kaldı.

INTEL ESL Türkiye Counter Strike:Global Offensive yaz sezonu 6. hafta 1. gün ve 2.gün maçları tamamlandı.  Çekişmeli geçen maçların sonunda 9INE takımı ve Sangal Esports takımı liderlik yolunda önemli puanlar toplayarak ilk 2 sıradaki yerlerini sağlamlaştırdılar.

 

Üçüncülük ve dördüncülük sıralaması için ise kıyasıya bir rekabet sürüyor. İlk 4‘e girecek takımlar İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen finale gitmeye hak kazanacak ve İzmir’de büyük finale katılacak.

6. hafta 1.gün açılış maçı Thatoc esports ile LOG esports takımları arasında oynandı. LOG esports 2-0 seriyi kazanmayı bildi. Daha sonra geçtiğimiz haftalarda oynanmayan eksik maç olan Thatoc esports ile G’old maçı başladı. Bu seride 1-1 tamamlandı.

Birinci günün son maçı ise iki genç kadroya sahip takım arasında oynandı. Çamlıca espor ile Digital Athletics karşı karşıya geldiler ve seride 2-0 kazanan Çamlıca espor takımı oldu.

 

6. hafta ikinci gün maçlarında da kıyasıya geçen maçlar oynandı. Ligin liderlik için en büyük adaylarından olan Sangal esports, Log esports karşısında zorlanmadan galip gelmeyi bildi.

İkinci gün ikinci seri maçında ise Fastpay Wildcats ile 9INE takımları karşı karşıya geldiler. 9INE takımı seriyi 2-0 kazanarak liderliğini sürdürdü.

 

Oynanan tüm maçların ardından  izleyiciler tarafından seçilen “Haftanın Canavarı” belli oldu.  Engin “Maj3r” Küpeli bu haftanın MVP’si oldu.

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası’nda son hafta öncesi oluşan puan durumu şu şekilde oluştu;

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.