INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonasında 3. Hafta Geride Kaldı

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası 3. haftası oynanan sürükleyici maçlarla geride kaldı. Liderlik için yarışan 8 takımın kıyasıya mücadeleleri CS:GO severler tarafından ilgiyle izlendi.

Üçüncü haftanın açılış maçı Team Spartan ( İstanbul Wild Cats ) ile Çamlıca Espor arasında oynandı. IWC ile anlaşan Team Spartan takımı yeni organizasyonlarına geçmeden önce Team Spartan tagıyla son kez oynadılar.

Çamlıca Espor ile oynanan maçta takımlar birbirleriyle berabere kaldı. Bu maçın ardından ligin dikket çeken takımlarından Thatoc Esports ile geçtiğimiz kış sezonunun finalisti Sangal Esports karşı karşıya geldiler. İlk haritası oldukça çekişmeli geçen maçta gülen taraf 2-0‘lık skor ile Sangal Esports oldu.

3. hafta ilk gün maçlarının tamamlanmasının ardından ikinci gün maçlarına geçildi. Ligin iki genç ekibi Digital Athletics ile G’OLD takımının maçlarıyla başlayan ikinci gün serisi 1-1 sonuçlandı. Bu sezon ilk kez uzatmaya giden maçta bu maçta yaşandı. İlk harita 19-17 skor ile G’OLD takımı lehine sonuçlandı.

Bu maçın ardından geçtiğimiz kış sezonu şampiyonu 9INE ile ligin güçlü ekibi LOG Esports karşı karşıya geldiler. Log Esports ilk haritası uzatmalara giden maçta 9INE takımını 19-17 mağlup etmeyi bildi. İkinci harita ise sürpriz bir sonuçla tamamlandı ve LOG Esports bu haritayı 16-4 kaybederek haftayı 1-1‘lik skor ile kapatmış oldu.

3. haftanın tüm maçları tamamlandıktan sonra oluşan puan durumu ise şu şekilde:

Haftanın Oyuncusu” olarak belirtilen oyuncu ise bu hafta Ahmet “pazz” Karahoca oldu.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.