Intel ESL Şampiyonası Finalistleri Belirlendi!

Intel ESL Türkiye Şampiyonası‘nda finale adını yazdıran takımlar yarı final maçlarının sonuçlanmasının ardından belli oldu.

Yarı final eşleşmeleri oldukça çekişmeli maçlara sahne oldu. İlk yarı final karşılaşması saat 14:00’da ligin favorisi olarak gösterilen Sangal Esports ile lig süreci boyunca güzel bir oyun sergileyen Team Spartan arasında gerçekleşti. İki takımın da ağırlığını koyup kıyasıya mücadele ettiği yarı final ilk maçında ilk harita Nuke haritası oldu. Uzatmalara giden haritada gülen taraf Sangal Esports takımı olurken ikinci harita olan Inferno haritasını da Sangal takımı kazanarak adını finale yazdırmayı başardı.

Bu karşılaşmanın ardından LOG FunnyToken takımı ligin en genç kadrosuna sahip olan Boca Boston takımına karşı sahneye çıktı. 17:00‘de başlayan maçta ilk harita olan Mirage haritasını Boca Boston takımı 16-13 kazandı. İkinci harita Inferno haritasında da rakibine gün yüzü göstermeyen Boca Boston takımı bu haritayı 16-8 kazanarak adını finale yazdırmayı garantiledi. Bu maçın ardından finalde Sangal Esports ile Boca Boston takımları karşılaşacak.

Final maçının tarihi ve saati henüz net olarak ESL yönetimi tarafından duyurulmadı. Konuyla alakalı olarak ESL Türkiye resmi twitter hesabından bir tweet paylaşıldı.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.