Instagram Takipçi Silme Özelliği Geliyor!

Instagram’da takipçi silme dönemi başlıyor!

Instagram takipçi silme özelliğini sonunda getiriyor. Testleri devam eden ve ilerleyen zamanlarda kullanıma sunulacak olan takipçi silme özelliği kullanıcılar tarafından uzun süredir beklenilen bir özellikti. Bir kullanıcıyı engellemeden onu takipten çıkartmanız mümkün değildi, bu özellik sayesinde kolayca listenizden çıkartabileceksiniz.

Sadece gizli profillerin yararlanabildiği bu özellik, herkese açık profiller tarafından da kullanılabilecek. Bazı kullanıcılar tarafından bu özellik gereksiz bulunup, kullanıcıları engelleyerek de bu sorunun önüne geçilebileceği düşünülürken, bazı kullanıcılar için de bu özelliğin gelmesi oldukça sevindirici.

Instagram

Instagram

Kurumsal, tanınmış kişi vb. hesaplarına yapılan sahte takipçi saldırılarını temizlemek oldukça zorlayıcı bir süreç, her bir sahte takipçi için profillerine girip hepsini teker teker engellemek gerekiyor ve bu durum ciddi bir zaman kaybına neden oluyor. Bu özellik bu durumun da önüne geçecek.

Bu konu kullanıcılar tarafından sosyal medya üzerinde oldukça fazla şikayet ediliyordu, Instagram bu şikayetleri dikkate almış gibi görünüyor. Şu anda testleri devam eden takipçi silme özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Realm Royale Espor Turnuvaları Başlıyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!