İngiltere Televizyonlarından E-Spor Atağı!

Son Güncelleme Tarihi:

İngiltere’nin 24 saat video oyunları ile ilgili içerikler yayınlayan TV kanalı Ginx TV, elektronik spor odaklı  ve yine 24 saat yayın yapacak olan Ginx Esports TV projesini duyurdu.

34 ülkede yayın yapan Ginx TV, İngiltere’nin en büyük televizyon ağlarından olan Sky ve ITV‘den aldığı yatırım ile başlayacağı elektronik spor odaklı yayınlarına 23 Haziran’dan itibaren ELEAGUE ile başlayacak. Böylece ELEAGUE TBS’in ardından ikinci bir televizyon kanalı tarafından da yayınlanmaya başlayacak. Diğer önemli bir CS: GO organizasyonu olan Esporst Championship Series (ECS) finalleri de Ginx TV’den canlı olarak izlenebilecek.

Kanalın en büyük kozu ise 8-13 Ağustos tarihleri arasında Seattle Key Arena’da düzenlenecek olan The International 2016 Dota 2 Dünya Şampiyonası’nın tamamını canlı olarak yayınlayacak olması. Kanalın yakın zamanda diğer partnerleri olan Riot Games ve Activision ile ilgili içerikleri de duyurması bekleniyor.

İngiltere’de yaklaşık 14 milyon haneye elektronik sporları taşıması beklenen projenin, ulaşacağı uluslararası izleyici miktarının ise 34 milyon civarında olacağı tahmin ediliyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!