Infinite Crisis

Son Güncelleme Tarihi:

DC vs. Marvel! DC vs. Marvel! DC vs. Marvel! DC vs. Marvel!

Bu çekişme ne zaman bitecek? Orasını bilemem ama Infinite Crisis bunu bitirmişe benziyor. DC evreninde geçen MOBA oyunu geçtiğimiz günlerde kapalı betasını açtı ve bizleri oyuna dahil etti. Alpha sürümünde de oyuna davet edilmiş ve oynamış bir “Batman” olarak şunu söyleyebilirim “Oyun kendini geliştirmiş”.

Marvel Heroes ile süper kahraman sevginiz oluştu sanıyorsanız birde bunu denemelisiniz, MOBA olmasına rağmen kahraman olma hissini daha çok yansıtan ve zamanla kendini geliştirme konusunda daha da ileriye gideceğine inandığım bir oyun olan Infinite Crisis için çok fazla umudum var.

5941

Main karakter olarak Batman oynadığım ancak diğer karakterlerin yeteneklerine de hayran kaldığım, üzerine bir de hiç bilmediğim evrenlerdeki DC karakterlerini tanıdığım bir oyun oldu.

Eşya alma sistemi bir hayli ilginç olan oyunda oldukça kolay ve estetik bir yol izlenmiş. Attack – Health – Power olarak üç adet çubuk inventorynizde bulunuyor ve aldığınız eşyalar ile bu çubuklar üzerindeki göstergeler artıyor. Böylece karakterinizin hangi özelliğinde ağırlık biriktiğini görebiliyorsunuz. Bu sayede isterseniz tek özelliği inanılmaz ağır basan bir karakter, isterseniz de 2 veya 3 özelliği de barındıran melez bir karakter yapabiliyorsunuz.

Oyun yeni olmasına rağmen karakter dengeleri “Superman hariç” her karakter için güzel yapılmış. Genel tercih Power kahramanlarından olmuş ama yakın zamanda bir çok yeni kahraman oyuna eklenecektir. Kostümler ve özel efektleri de oyunda mevcut.

flash_by_sham93-d4o7d7k

Oyunun bir diğer güzel yanı ise Stonlen Power olarak adlandırılan bölüm yani kalıcı skiller. Burada söz konusu örnek veriyorum hızlı koşma ise, Flash ile oynadığınızda diğer kahramanlarda kullandığınız hızlı koşmanın 3 katı hızlı koşuyorsunuz. Aynı şey diğer kahramanlar için de geçerli, Superman herkese göre daha fazla ağırlık kaldırabiliyor. Batman görünmezlik alanlarından çıkınca daha hızlı hareket ediyor vs. vs. bir çok kahramanın bir çok özelliği.

Oyunun modlarına gelecek olursak, 2 adet bariz oyun modu mevcut. Biri her MOBA da olduğu gibi 3 koridorlu mod, diğeri ise dominion yani kuleleri alarak düşman puanlarını bitirmeye yönelik olan mod.

Infinite Crisis’i diğer MOBAlardan ayıran bir özellik ise hem siz hem kahramanınız level atlıyor. Yani siz 10 level kahramanınız 5 level olabiliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey belirli bir kahramanla birden çok kez oynamak ve ona yoğunlaşmak.

Bu mükemmel oyunu kaçırmamanız için ağır bir baskıda bulunmak istiyorum ve şu anda her ne yapıyorsanız bırakın ve buradan oyuna kayıt olun. ÇABUK ACELE EDİN!

Bu arada oyunu beraber oynamak isteyen olursa Avrupa/Europe serverinde sizlerle oynamak bizim için büyük bir zevk olur. Şimdiden iyi oyunlar… 🙂

INFINITE CRISIS’E BURADAN KAYIT OLABİLİRSİNİZ!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!