Infinite Crisis karakter tanıtımları #Bölüm 1

Son Güncelleme Tarihi:

Bildiğiniz üzere Warner Bros. yapımlarının en yenisi olan MOBA tarzındaki Infinite Crisis, Mayıs 8’de Kapalı Beta sürecine giriyor. Peki bu zaman zarfında hangi şampiyonlarla oynayabileceğiz diye merak ediyorsanız, sizler için küçük bir tanıtım rehberi hazırladık.

Nightmare Batman

Nightmare Batman

Dracula avı sırasında vampirizme boyun eğen Batman’in doğal olmayan düzeydeki hızı ve gücü, onu evrendeki en dehşet saçan suikastçilerden birisi haline getiriyor. Başlarda açlığını kontrol edebilen Bruce Wayne, vampir güçlerinin artmasıyla suçlulara karşı daha da avantajlı hale gelmiş. Zamanla açlık dayanılmaz hale gelince Batman, Joker’i acımasızca katlederek öldürür ve kanıyla beslenir. Kontrolünü tamamen kaybetmesiyle artık geriye kalan tek şey, vahşi bir ölüm makinesidir.

Nightmare Batman, rakiplerini kısa süreli görünmezlik saldırılarıyla ayırıp, çoklu hedefe yavaşlatıcı attıktan sonra ultisi ile kolayca öldürebiliyor.

 

 

 

Doomsday

Doomsday

Bilim adamları tarafından dünyayı yok edebilecek bir silah yapılabilmesi için defalarca öldürüp yeniden diriltilen Doomsday, tamamen yok etmeye odaklı bir yıkım makinesi.

Doomsday’in oyun stili kendisini daha çok rakibin karşısına geçirerek, en az bir kişiyi öldürene kadar savaşmak üzerine kurulu.

 

 

 

Flash

Flash

Central City’nin insanları tarafından sevilen ve harika zekaya sahip olan Flash, darbeleri için muazzam hızını kullanıyor.

Central City’de bir polis bilim adamı olan Barry Allen, labarotuvarının penceresine düşen bir yıldırım ile kimyasal patlamaya yakalanır. Vücudundaki her molekülün hareketini kontrol edebilen Barry, çok yüksek hızlarda hareket edip, kasırgalara bile sebep olabilmektedir.

Hızı sayesinde çok yüksek zarar verme üzerine olan oyun stili, yine aynı gücü sayesinde hemen kaçabilmeye de dayalı.

 

 

 

Gaslight Batman

Gaslight Batman

Buluş çağında yaşayan Gaslight Batman, harika ses dalgası silahlarını kullanarak gölgelerden çıkmadan suça karşı savaşıyor.

Ailesinin öldürüşünün çözümlenememesi ile birlikte Bruce Wayne, yaptığı araştırmalar sonucu ailesinin ve daha birçoğunun komplo teorilerini ortaya çıkarır. Adaleti kendine has yöntemlerle getiren Gaslight Batman, hayatının geri kalanını Gotham’ın halkını koruyarak geçirmektedir.

Ses dalgası silahlarına güvenen ve yüksek darbeler vuran bu şampiyonun güçleri, yine de rakibi yakalayama veya ıskalama riskini taşıyor.

 

 

 

Gaslight Catwoman

Gaslight Catwoman

Gotham’ın züppe sosyetelerinin arasında takılan Gaslight Catwoman, suikast eğitimlerini ve keskin bıçak gibi pençelerini güçsüzleri korumak için adamış.

Fakirlik içinde yaşamasına rağmen, babası Selina Kyle’ı Suikastçiler Ligi’ne satmayı reddetmiştir. Bir ajan ise kendisini öldürüp kızını kaçırmıştır. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan Selina, daha sonraları kaçmış ve ölüm emri verilmiştir. Şimdi o, Gotham’a güçsüzü korumak için geri dönüyor.

Görünmezliğin, takibin, ve suikastin ustası olan Gaslight Catwoman, rakiplerini düşük canlarıyla yakalayıp onları tek seferde öldürmesiyle ünlü.

 

 

 

Gaslight Joker

Gaslight Joker

Buluş çağının zengin döneminde adı en kötüye çıkmış seri katil olan Gaslight Joker, aç sıçanları ve kanlı satırlarıyla rakiplerini tek tek kasap gibi kesmektedir.

Gotham’da dolaşan “Gülen Kasap” ismi ve logar kapaklarının altındaki dükkanında beslediği sıçanların korkulu hikayesi Batman’in kulağına gitmiştir. Beraberinde gelen savaştan kasap kaçmayı başarmıştır ancak dövüş sırasında bir takım kimyasal maddelerin patlamasıyla, suratı donup kalıplaşan seri katil, yüzündeki korkutucu ve manyak ifadesiyle Joker adını almıştır.

Gaslight Joker savaşlara satırları, geniş kapsamlı saldırılarıyla ve sonrasında evcil hayvanları olan sıçanları ile girmektedir.

 

 

 

Green Lantern

Green Lantern

Yıldızlar arası barış koruma organizasyonu olan Green Lantern Corps’a katılan ilk insan olan Hal Jordan, uzaylı güç yüzüğünü kullanarak Sektör 2814’ü korumaktatır.

Korkusuz olan Yüzbaşı Hal Jordan, Green Lantern olarak seçilmeden önce yüksek becerilere sahip bir test pilotuydu. Yaşadıkları ve hizmetleri ile birlikte organizasyonun iyi dileklerini kazanan Jordan, bazıları tarafından yaşamış en başarılı ve en büyük Green Lantern olarak da gösterilir.

Yetenekleri ise yüzüğünü kullanarak yapıtlar oluşturmak ve rakiplerini uzak mesafeden vurduğu darbelerle etkisiz hale getirmek.

 

 

 

Poison Ivy

Poison Ivy

Biyomedikal deneylerde bitki toksinleriyle aşılanmış olan Poison Ivy, doğal yeşillik üzerindeki kontrolü ile uzaktan savaş alanlarında etkilidir.

Harika bir zekaya sahip olan, Biyolog Pamela Isley, bir takım biyoloji profesörleriyle çalışıp onlara güvenmiştir. Onlar ise kendisini test objesi olarak kullanmıştır. Deneyler Isley’e bitkiler üzerinde kontrol yeteneği ve akılları etkileyebilme yeteneği vermiştir. Testler tam sonuçlanmadan kesilince yarı insan, yarı bitkisel varlık olarak kalan şampiyonumuz, kendisini bir eko-terörist olarak tanıtmış ve bitki hayatını insan hayatının önünde tutmuştur.

Poison Ivy takım arkadaşlarını kalkan güçleri ve can verme yeteneği ile destekler, hem de bitkileri sayesinde rakibin dikkatını dağıtır. Ultisiyle birlikte savaş alanını kazançlı hale getirirken rakiplerine tehlike yaratır.

Shazam

Shazam

Eski tanrıların güçleriyle ödüllendirilmiş olan Shazam, güçsüzleri savunmadaki savaşını inanılmaz büyülü güçleri ile gerçekleştirir.

Yetim genç olup üvey aileden başka üvey ailelere sürekli atılan Billy Batson, gördüğü her adaletsizliğin karşısında durmuştur. Daha sonraları Batson’un bu denli iyi kalpli oluşu, eski büyücüler tarafından farkedilmiş, bunun üstüne kendisine “Shazam” diye bağırdığı anda büyülü bir elektrik efekti ile birlikte ulu güçlerin gelmesi sağlanmıştır.

Shazam genelde savaşın ortasında olmak isteyen bir karakter. Rakibi bayıltma ve hasar verme konusunda yıldırımlarını kullanan şampiyon, aslında biraz tank görevi de görüyor.

Joker

Joker

Cinayete meyilli manyak bir karakter olan, Gotham’ın suçlularının bile korktuğu Joker, savaşlara patlayıcı bebekler ve boks eldivenleri ile birlikte giriyor.

Görünüşe göre kimyasal atıklara düşmeden önceki kimliği ve kim olduğunu Joker bile hatırlamıyor. Birçoğu kendisini delicesine davranırken ve plansız olarak hareket ederken gördüğünden, aklını kullanmadığını düşünüyor. Ancak işler bunun tam tersi, tamamen aklını kullanan şampiyonumuz her zaman beş adım öncesini planlıyor, hem de beş farklı şekilde.

Joker, zararsız görünen şeyleri ölümcül silahlara dönüştürmekte usta olup, düşmanlarını bitirici tuzaklara düşürme konusunda da çok başarılı.

 

 

 

Wonder Woman

Wonder Woman

Amazon Kraliçesi Hippolyta ve Zeus’un kızı olan Wonder Woman, kılıç ve kalkana muhtaç herkesi koruyor.

Amazonlar kendilerini dış hayattan uzaklaştırmış şekilde yaşarken, adalarına düşen pilot Steve Trevor ile birlikte bu değişiyor. Diana, Trevor’u tekrardan insanlığa ulaştırırken umduğu şey dünya barışı. Ancak tam aksine savaş ve nefreti keşfeden Wonder Woman, kendini bunu değiştirmeye adıyor.

Wonder Woman savaşlarda çok çabuk yer değiştirebilen, kementlerini veya takım arkadaşlarını koruma yeteneklerini kullanabilen bir şampiyon olup, aynı zamanda düşmanın dikkatini çekerek dostlarını kurtarabiliyor.

 

 

 

Zatanna

Zatanna

Etkileyici büyülü güçleriyle birlikte bir alan büyücüsü olan Zatanna, dostlarına yardımda veya düşmanlarına saldırıda aklını kullanarak büyük hasarlar verebiliyor.

Zatanna Zatara, diğer bir ünlü alan büyücüsü Giovanni Zatara’nın kızı. İstediği şeyleri tersten okuyarak oldurabilen şampiyon, eğer belli belirsiz bir okuma gerçekleştirirse, sonucunda kötü şeyler olabiliyor. Bu sebeple Zatanna, büyülerini yaparken her zaman dikkatli olmak zorunda.

Zatanna’nın büyülü güçleri kendisine çok yönlü avantajlar sağlayarak, rakiplerine yüksek hasarlar verebiliyor. Ultisi ise düşmanı tarafından oluşturulmuş her tehditi yok edebiliyor.

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!