Imagine Cup 2014 final başvuruları açıldı!

Microsoft tarafından düzenlenen dünyanın en büyük öğrenci teknoloji yarışmalarından Imagine Cup 2014 için başvurular başladı. Bu yıl 12’incisi gerçekleştirilecek Imagine Cup üç büyük yarışmaya ev sahipliği yapacak. Öğrenciler, ‘Dünya Vatandaşlığı’, ‘Oyun’ ve ‘İnovasyon’ alanlarında geleceği şekillendirecek çözümleriyle yarışacak.

Imagine Cup 2014’ün finali Haziran ayında Microsoft’un ABD’de Seattle’daki merkezinde ABD’de gerçekleşecek. Yarışmada birinci olan ekip Seattle ziyareti ve 50 bin dolarlık ödülün sahibi olacak. Yarışmaya katılmak isteyenler Imagine Cup 2014’ün internet sitesinden doğrudan başvuruda bulunabilecek. Aynı zamanda katılımcılar, Microsoft Türkiye’nin düzenlediği yerel elemelerde yarışarak dünya finallerine katılma şansı elde edecek.

Microsoft Türkiye’nin düzenleyeceği ‘Oyun’ kategorisi yerel elemelerine katılmak için öncelikle 25 – 27 Ocak tarihlerinde Ankara, Elazığ, İstanbul ve İzmir’de 4 ilde yapılacak GGJ (Global Game Jam) yarışmalarına başvuruda bulunmak gerekiyor. Oyun kategorisine katılan projelerin ilk elemeleri Global Game Jam yarışmasında yapılacak. Bu yarışma sonrasında finale kalan projeler arasında yapılacak değerlendirmeyle Türkiye’den finalist olan proje belirlenecek.

Seçilen ekip, Microsoft Imagine Cup Dünya Finalleri’ne katılım için Microsoft Ortadoğu ve Afrika bölgesinde yapılacak bölge elemelerinde yarışmaya hak kazanacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!