İçinizi Ürpertecek En İyi 5 Korku Oyunu!

Son Güncelleme Tarihi:

Merhaba GameXNow okurları. Herkesin oyun zevkli farklıdır elbet, bazıları spor oyunlarını sever bazıları aksiyon, macera ama bunların yanı sıra öyle bir tür var ki bunları oynamak her babayiğidin harcı değildir. İşte bu makalemizde aranızdaki cesur arkadaşları bile geri adım attıracak, oyun severler tarafından çoğu baş tacı edilmiş 5 korku oyununu sizler için derledik.

1) Resident Evil 7: Biohazard

Capcom şirketi tarafından geliştirilip Ocak 2017 de çıkan ResidentEvil, oyunseverler tarafından büyük ilgi gördü. Her platformda istediği başarıyı yakalayan oyun şu hikayeyi bizlere sunuyor; Baker ailesinin yaşamakta olduğu terk edilmiş bir evde Ethan’ın, Mia’yı araması konu edinmekte. Ethan Mia’yı kurtarmak için Baker ailesinin dönüştüğü canavarları yenmek ve evde bulunan gizemli bulmacaları çözmek zorunda.

1

2) Layers Of Fear

Bloober Team tarafından geliştirilip 16 Şubat 2016 tarihinde çıkış yapmıştır. Psikolojik korku denebilecek bir türe sahip olan oyun, birçok insan tarafından başarılı bulunmuştu. Oyunda resmini tamamlamak isteyen bir ressamı canlandırıyoruz, oyunun amacı ise bu resmin devamını nasıl tamamlayacağımızı çözmek. Başta kolay olarak görülen mekan, zaman içerisinde sürekli değişerek zorlaşıyor ve oyunu daha korkunç bir hale getiriyor.

3004307_2016_02_08_00018_original

3) Outlast

Red Barrels tarafından geliştirilen ve yayımlanan hayatta kalma- korku türünde, çıkışını 4 Eylül 2013’de yapmış video oyunudur. Outlast gerek oynanışı gerekse atmosferi sayesinde listemize girmeye hak kazanmış bunun yanı sıra çoğu oyun otoritesi tarafından beğenilmişti. Oyunda Miles Upshur adında bir gazeteciyi canlandırıyoruz. Haber yapmak üzere terk edilmiş bir akıl hastanesine gidiyoruz ve ne geliyorsa başımıza burada geliyor. Çoğu zaman ışık ihtiyacımızı bile kameranın gece görüşüyle giderdiğimiz oyunda bir anda kendinizi haber yapmaktan çok pil ararken bulabilirsiniz!

3

4) Amnesia: Dark Descent

Frictional Games tarafından geliştirilen ve ilk çıkışını dijital platformlarda 8 Eylül 2010 da yapan korku oyunu. Diğer korku oyunlarından farklı olarak firmanın çıkardığı önceki oyun serisi olan Penumbra gibi oyunda neredeyse her şey bir etkileşim gerektiriyor. Oyunda ileryebilmek için bazı makinelerin tamiri ve tamirde kullanılcak eşyaların bulunması gibi özellikler sebebiyle oyun gayet olumlu eleştiriler almıştı. Oyunda Daniel adlı karakteri kontrol ediyoruz, bir kalenin içinde uyanıp kendimize bıraktığımız bir nottan geçmiş ve bulunduğumuz yer hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Bu notta bir çeşit Amnesia iksiri içtiğimizi ve bizi  kovalayan bir Gölge (Shadow) olduğunu öğreniyor ve ondan kurtulmaya çalışıyoruz. Oyunda iyi, kötü, nötr ve gizli olmak üzere toplam 4 son bulunuyor. Hangi sona ulaşacak olduğumuz da oyunda yaptıklarımızla belirleniyor.

4

5) Until Dawn:  Rush of Blood

Supermassive Games tarafından sadece PS4 için 13 Ekim 2016 da çıkarılmış oyun, Virtual Reality (VR) desteği ile aldığımız zevki kat kat arttırıyor. VR gibi yenilikçi bir etkeni bir korku oyunu ile çok güzel bağdaştırdığı için listemizin en sevdiğimiz oyunu diyebiliriz. Elinize iki adet silah alarak hızlı trenle yolculuk yaparken çevrenizde bir anda beliren yaratıkları size vurmadan öldürmeye çalışırken aynı zamanda onlardan korkmamaya çalıştığınız oyun atmosferini size köküne kadar yaşatan bu oyunu küçük kardeşinize oynatmanızı pek tavsiye etmiyoruz.

until-dawn-rush-of-blood-review-playstation-vr-psvr-8

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!