HP, Valve ve Microsoft’un Yeni VR Gözlüğü: Reverb G2

HP, Valve ve Microsoft’un birlikte geliştirdiği Reverb G2 isimli sanal gerçeklik gözlüğünün tanıtım videosu yayınlandı. Teknoloji devlerinin bir araya gelerek geliştirdiği bu sanal gerçeklik gözlüğünün tanıtım videosunun, tamamen VR için tasarlanmış ve yılın en çok beklenen oyunu olan Half-Life: Alyx ile neredeyse aynı anda duyurulması tabii ki şaşırtıcı değil.

Bilinen neredeyse hiçbir detay olmamasına rağmen HP, Reverb G2 isimli yeni sanal gerçeklik gözlüğünü Valve ve Microsoft işbirliği ile geliştirdiğini söyledi. HP yeni gözlüğün bir önceki jenerasyondan “daha sürükleyici, daha konforlu ve uyumlu” bir deneyim sunacağını vadetti. Tanıtım videosu, Reverb G2’nin görüntüsünün yanı sıra “NO COMPROMISES” (taviz yok) sloganı da yer alıyor. İki teknoloji devinin Valve ile iş birliği yaparak bir sanal gerçeklik gözlüğü geliştirmesi biz oyuncular için oldukça heyecan verici. Sanal gerçekliğe yeni bir standart getireceği söylenen bu gözlük, HP’nin kendi internet sitesinde olmasa da Steam’de yerini aldı bile.

HP’nin Oyun Sektörüne Büyük Adımı

Henüz tam olarak kesin bir bilgi olmamasına rağmen yeni gözlüğün, HP’nin bir önceki sanal gerçeklik gözlüğü olan Reverb’den daha kullanıcı odaklı olacağı ön görülüyor. Reverb ile HP daha ticari müşterileri hedef almıştı ama yine de oldukça etkileyici bir cihazdı. Hemen hemen aynı kalitedeki Valve Index 1440×1600 çözünürlük sunarken; HP Reverb 2160×2160 gibi bir çözünürlük sağlayabiliyordu. Geçen senelerde HTC ve Valve Index gibi sanal gerçeklik gözlüklerini geride bırakan HP, şimdi Microsoft ve Valve ile birlikte geliştirdiği yeni Reverb G2 ile VR oyun sektöründe yerini almaya hazırlanıyor.

HP’nin yeni çıkaracağı Reverb G2 sanal gerçeklik seti hakkında daha fazla bilgi almak isteyenlerin e-posta adreslerini vererek konu hakkında zamanı geldiğinde bilgi alabilmeleri için hazırladığı linki aşağıda bulabilirsiniz:
https://www8.hp.com/us/en/vr/reverb-g2-vr-headset.html

Günümüzün en çok konuşulan konusu olan COVID-19 salgınından dolayı halihazırda mevcut Valve ve Oculus sanal gerçeklik gözlüklerinin bile üretimi yavaşlamışken Reverb G2’nin ne zaman çıkacağı, fiyatı ve özellikleri hakkında henüz bir bilgi yok. HP, Valve ve Microsoft’un ortak geliştirdiği Reverb G2’nin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!