Horizon Zero Dawn Satış Rekoru Kırdı!

2017 yılında piyasaya sürülen Horizon Zero Dawn, aktif olarak satışta bulunduğu tüm platformlarda 20 milyon satış sayısına ulaştı.

Horizon Zero Dawn Satış Rekoru Kırdı!

PlayStation Studios başkanı Hermen Huslt, Horizon Zero Dawn oyununun satış rakamları hakkında açıklamada bulundu. Huslt’a göre oyun, satışa çıktığı tüm platformlarda toplam 20 milyon kopya sattı. 2020’ye kadar oyun, 10 milyon kopya satmıştı.

Horizon Zero Dawn oyununun devamı olarak çıkış yapmaya hazırlanan Horizon Forbidden West’in çıkış tarihi 18 Şubat 2022’ye ertelenmişti. Oyunun çıkışına 3 gün kaldı. Geçtiğimiz ay ise oyun hakkında bir hikaye tanıtım videosu paylaşılmıştı. Bu videoda, oyunun hikayesi ile alakalı bazı görüntüler paylaşıldı. Makinelerin kontrolden çıkarak insanlığı felaket odaklı bir geleceğe sürüklediği Horizon serisinin ikinci oyununda, bu felaketin içine daha çok dahil olarak oyuna da ismini veren Yasak Batı bölgesine gidiyor olacağız. Oyun, 18 Şubat tarihinde hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5 için çıkış yapacak. Oyun, Türkçe altyazı desteği ile çıkış yapacak.

Oyunun hikaye tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.