Hello Neighbor İnceleme | Gizlilik ve Korku

Bugün sizlere elimden kadar geçtiğimiz günlerde Steam üzerinden yayınlanan Hello Neighbor’u tanıtmaya çalışacağım. Aslına bakacak olursak oyunun ana fikri, Neigbours from Hell adlı 2003 yapımı oyunun mantığı ile aynıdır. İkisinde de heyecan ve gerilim ana unsurdur ama oyunların ana hikayeleri birbirinden farklıdır. Neighbours from Hell oyununda ana karakter sinirli komşusunun evine gizlice girer ve onu sinirlendirmeye çalışır. Birkaç bölüm sonrası oyun biter. Fakat Hello Neighbor’da ise olay biraz daha karmaşık.

Hello-Neighbor-12

Kısa boylu meraklı bir çocuk olarak başladığımız bu oyun, komşumuz Wilson’un evinin bodrumunda sakladığı sırları ifşa etme odaklı olan, gizlilik ve strateji gerektiren bir korku oyunudur. En gelişmiş yapay zekaya sahip diyebileceğimiz bu oyunda; yaptığınız her hareket yapay zeka tarafından kaydedilir ve bir dahaki denemenizde Wilson, o hamlenizden ders almış bir şekilde size karşı hamleler yapar.

hello-neighbor-background

Wilson bir dahaki denemenizde size ayı kapanı veya ses çıkarmanızı sağlayacak tuzaklar kurar ve sizi yakalamaya çalışır. İster duvarlardan tırmanın, ister pencereden odaya atlayın, ister bacadan ister kapıdan girin, Wilson’un görevi sizi yakalamaktır ve şu ana kadar olan korku oyunlarının en akıllı kötü karakterlerinden biridir. Oyundaki her hareketinizi en ince ayrıntısına kadar düşünmenizi gerektiren zorlu bulmacaları ve bu bulmacayı çözerken bir yandan da Wilson’dan kaçmanın verdiği heyecan dolu serüveni ile Hello Neighbor, birçok oyun eleştirmeni tarafından yüksek puanlar aldı.

13789746360796315648_screenshots_20170507134910_1

Çizgi film gibi, ama bir o kadar da gerçekçi grafikleri, korkuyu iliklerinizde hissedeceğiniz atmosferi, o an bilgisayar başında zıplamanızı hatta titremenizi sağlayacak sesleri, Türkçe dil desteği ve çoğu bilgisayarın kolaylıkla yetebileceği sistem gereksinimlerine sahip olan, Steam üzerinde 50₺ fiyatla satılan bu oyun. Daha beta sürümündeyken kendini oyunculara sevdirmeyi başarmış ve birçok yayıncının ilgisini çekmiştir.

Oyun Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7 ve üstü
İşlemci: i5 ve üstü
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: GTX 770 ve üstü
Depolama: 5 GB kullanılabilir alan

Oyun hakkında ayrıntılı bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

LOL | OYNANIŞ GÜNDEMİ

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!