Hearthstone’a 2. Büyük Ek Paket!

Bildiğiniz üzere 8 Aralık 2014 tarihinde Hearthstone’a ait  ilk ek paket olan Goblins vs Gnomes yayınlanmıştı. Bu ek paket gelmeden önce Blizzard, PC Gamer’a bir posta yollamış ve Goblins vs Gnomes ek paketi için oyuncular arasında bir heyecan yaratmıştı.

hearthstonegvgteaser

Pazarlama taktikleri tartışılmaz derecede iyi olan Blizzard, üşenmemiş ve PC Gamer’a bir posta daha yollamış. Bu seferde yeni bir ek paketin geleceğinin haberi niteliğinde olan bu postanın içeriğini, aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Parşömenin Türkçesi:

“Dünyanın her bir yanından şampiyonlar Hearthstone’nun mağazasındaki yeni, heyecan verici şeye tanık olmak için toplanıyorlar. Ordunun yeni ve cesur yüzleri aradığının haberi dünyanın dört bir yanına yayıldı. Sen de onlardan biri misin? Savaşa hazır olun ve takviminizde 22 Temmuz’u işaretleyin! Yeni haberler güvercin ile elinize ulaşmayacak. Şükürler olsun ki iletişim için çok daha iyi yollarımız var. Zafer sizleri bekliyor!”

Büyük ihtimalle Goblins vs Gnomes gibi büyük bir kart seti bizleri bekliyor ancak içeriği hakkında, parşömeni inceleyip bolca tahmin yürütmek dışında yapabileceğimiz bir şey yok. Parşömen ve trampet sesleri, bir turnuvaya çağrı havası da hissetmemize sebep oluyor. Belki de yeni içerik, Goblins vs Gnomes gibi yeni bir kart paketi değil de yeni bir oyun modu içeriyor ve bizi turnuva oyun modu bekliyor? Açıkcası yeni bir oyun modu gelmesini şuan için pek muhtemel gözükmüyor. Çünkü daha tavern brawl 3. haftasını henüz bitirmedi.

hearthstone2.teaser

Eğer paket açılırken çalan müziğe dikkat ederseniz, fark etmişsinizdir ki arkada çalan müzik “Argent Tournament” tema müziğine aşırı derecede benziyor. Argent Turnuvası, World of Warcraft’a Wrath of the Lich King paketi ile gelen bir etkinlikti. Bu bilgiyle beraber yeni paketimizin temasının Argent Turnuvasıyla alakalı olma ihtimali de bir hayli yükseliyor.

Öte yandan Reddit kullanıcıları Pirates vs Ninjas üstünde duruyor. Belki de Taurens vs Worgens geliyor ama kim bilir? Ne geleceği kesin olmasa da sürüsüyle yeni kart geleceği ve oyun keyfinin kat ve kat artacağı kesin!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Buğra Ercan

Aslında Bilkent Üni. CS öğrencisi. Ama çeyrek gamer, yazar, streamer.