Haftanın mobil oyunu: Into The Dead

Son Güncelleme Tarihi:

Ölülerle dolu bir dünyaya hoşgeldiniz. Şimdi yapmanız gereken tek bir şey var: KAÇMAK!

Bir helikopter kazasından sağ kurtuluyoruz ve ölülerle dolu bir ormana düşüyoruz, bir oyun senaryosu için gerçekten ilginç, öyle değil mi? Tabii bir mobil oyun için oldukça mantıklı bir senaryomuz var. Oyun oldukça güzel bir endless runner, kattığı yeniliklerin başında “first person” olması geliyor. Ormanın derinliklerinde bir sürü ölüyle birlikte sevgi ve saygı çerçevesinde başlayan oyunumuz, ne yazık ki öyle devam etmiyor. Kolunuzdan yakalayan ölüler, çarpıp durduğunuz ağaçlar, bir sürü çit ve mısır tarlaları!

Oyuna açık bir alanda koşarak başlıyoruz, ölüler giderek sıklaşıyor, sağa ve sola kaçarak onlardan kurtuluyor ve devam ediyoruz. Az önce de bahsettiğim gibi, oyun bir endless runner, yani ölene kadar koşuyorsunuz. Into The Dead’in en güzel yanı ayrıntıda saklı, eğer 2 ölü ya da 2 ağaç arasından 1 insanın geçebileceği kadar boşluk varsa, o boşluktan geçebiliyorsunuz, bunu gerçekten çok iyi ayarlamış yapımcılar.

Açık alanda başlayan mücadelemizde, arada karşımıza mısır tarlaları ve sık ağaçların bulunduğu ormanlar geliyor. Özellikle mısır tarlaları çok sıkıntılı, ölüleri göremiyorsunuz ve işiniz çok zorlaşıyor. Bir ölüye yakalandığımız anda oyun bitiyor ve kaybediyoruz. Tabii oyunda boş boş koşmuyoruz, yolda bulduğumuz kutulardan silahlar çıkıyor. En başta sadece bildiğimiz tabanca, yani pistol açık ve 2 mermide 1 ölüyü öldürüyor(!?!). Daha sonrasında katliam yaratabileceğiniz elektrikli testere, shotgun, magnum gibi daha güçlü silahlara erişebiliyorsunuz.

Her endless runner’da olduğu gibi, bu oyunda da çeşitli “perklerimiz” var. Head Start bizi 1500 metre ileride başlatıyor, Armed Start ile silahlı başlıyorsunuz, Ammo Boost silahınızın mermi kapasitesini arttırıyor, More Crates ise yolda daha fazla kutu çıkmasını sağlıyor.

Oyundaki amacımız görevleri tamamlamak, görevleri tamamladıkça yeni bölümler açmak da mümkün. Massacre modunda öldürebildiğimiz kadar “ölüyü” öldürme amacındayken, Hardcore bölümünde ise her yerden gelen yoğun parçalı-ölülü hava durumuna bol silahla karşı koymaya çalışıyoruz.

Eğlencelik, sıkıldığınızda oynayabileceğiniz ve konsepti de güzel olan bir oyun Into The Dead. Zaten bedava olduğu için denemenizde fayda var diye düşünüyoruz. Kaçmaya hazırlanın!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!