Haftanın En Çok İzlenen Oyunları

Son Güncelleme Tarihi:

Oyun dünyasının başlıca yayın adresi olan Twitch’de bu hafta en çok hangi oyunlar izlendi ve takip edildi dersiniz? The International organizasyonuna ev sahipliği yapan Dota 2 mi? Yeni bir genişleme paketine sahip olan Hearthstone mu? Yoksa durdurulamaz oyuncu grafiğiyle PUBG mi? Gelin bu rakamlara yakından bakalım.

Haftanın En Çok İzlenen Oyunları

İlk sırada 27.5 milyon tekil izleyici oranına sahip Dota 2 yer alıyor. Kuşkusuz bu rakamın büyük bir kısmı The Internationa 2017 organizasyonuna ait. Yılın en iyi Dota 2 takımının belli olduğu ve 24 milyon dolardan fazla ödülün dağıtıldığı organizasyon geniş bir kitleye hitap etti.

PlayerUnknown’s Battlegrounds listeye ikinci sıradan giriyor. Toplamda 16.5 milyon oyuncu ve izelyici PUBG yayınlarını takip etti. Geniş açık dünyası ve ünlü yayıncıların oyunu tercih etmesi bu rakamda önemli bir etken.

Dota 2, League of Legends’ın önünde

Espor arenasının önde gelen oyunlarından League of Legends geçtiğimiz haftalara göre biraz izleyici kaybetmiş gibi gözüküyor. Dota 2’nin TI turnuvası bunun başlıca sebepleri arasında.

Dördüncü sırada Hearthstone bulunuyor. Yeni destelerin ve genişleme paketinin gelmesi izleyici sayısının oldukça arttığını işaret ediyor. Geçtiğimiz haftaya nazaran 6 milyon tekil izleyici oranının arttığını söyleyebiliriz. Hearthstone  bu hafta 11.4 milyon oyuncu tarafından takip edildi.

Overwatch izleyici kitlesinde fazla bir değişimin olduğunu söyleyemeyiz. Geçen hafta da 4 milyon oyuncu etrafına izlenen oyun bu hafta 4.2 milyon tekil izleyici kitlesine ulaştı.

CS:GO’nun listeye girmemesi dikkat çeken detaylar arasında. Geçtiğimiz hafta oyuna dair turnuvaların gerçekleşmemesi ve oyunun profesyonel kitlesinin büyük bir kısmının tatile çıkması bunun sebebi olarak gösterilebilir.

BU HAFTA ÇIKACAK OYUNLAR (14 – 20 AĞUSTOS) 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!