HADO Türkiye Ekibi Bir Anlaşma Daha Yaptı.

Son Güncelleme Tarihi:

22 Ekim 2019 tarihinde Sportant tarafından ülkemize giriş yapan HADO; Spor Bilimleri Derneği (SBD) ile imzaladığı protokolle bir yeniliğe daha imza attı. Bu anlaşma kapsamında; HADO ile SBD, teknospor çalışmaları, bilimsel faaliyetler, girişimcilik etkinlikleri, kurs, seminer ve sertifika programları kapsamında ortak çalışmalar gerçekleştirecek.

HADO Türkiye Direktörü Koray Erdemir, SBD ile yapmış oldukları anlaşmayla ilgili olarak; “Tüm dünya pandemi döneminde zorlu bir süreçten geçiyor. Bizler HADO Türkiye ailesi olarak bu dönemde de hız kesmeden çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Esporun sadece oyun tarafında değil, eğitim alanına da önem veriyoruz. Bu kapsamda Spor Bilimleri Derneği ile imzalamış olduğumuz protokolle; ülkemizin her yerinde ilkokuldan başlayarak üniversitelere kadar HADO’yu gençlerimizle buluşturma yolunda önemli adımlar atacağız. Hem HADO sporcusu olmak isteyen gençlerimizin hem de HADO eğitimcisi olmayı hedefleyen kişileri aynı paydada buluşturma yolunda bir alan oluşturacağız.” dedi.

Prof. Dr. Mehmet Günay ise, HADO Türkiye ile imzalamış oldukları protokolü şu şekilde değerlendirdi: “Günümüzde bilim ve teknolojideki hızlı gelişmeler spor ve spor alanlarında da kendini hızla göstermektedir. Spor alanındaki bu gelişmeler, görüntülerin gerçek dünya görüntülerine eklenmesiyle zenginleştirilmiş bir ortam oluşturan Arttırılmış Gerçeklik ile yeni yeni spor dallarının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu teknolojik sporlardan fiziksel efor ortaya konularak oynan HADO sporu dünyada hızla gelişen ve bir çok ülkede beden eğitimi derslerinde de uygulanan bir spor dalıdır. Derneğimizin amaçları çerçevesinde spor bilimlerinde HADO ile ilgili yapılacak akademik çalışmalara destek vermek, bu alanda çalışacak olan akademisyenlerimizin araştırmalarına yardımcı olmak ve projelere katkıda bulunma çerçevesinde HADO ile yapacağımız iş birliği ülkemizde spor bilimleri ve teknolojilerinin gelişimine büyük destek verecektir.” dedi.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.