Guild Wars 2, Hasta Çocuklar İçin Bağış Etkinliği Düzenliyor!

Sevilen MMORPG oyunu Guild Wars 2, Extra Life Game Day‘i kutlamak üzere oyun içerisinde çok büyük bir bağış etkinliği düzeliyor. 4 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan bu etkinliğin amacı, Children’s Miracle Network hastaneleri için bağış toplamak olacak.

April ile tanışın!

Etkinlik boyunca Extra Life‘ın yüzü olacak çocuğun adı April Arellano. Kendisine henüz 15 aylıkken zatürre teşhisi kondu ve hastalığının doğurduğu kangren sonucunda bir bacağını kaybetti. Diğer hasta çocuklara da ilham olması amacıyla seçilen April, Guild Wars 2’de bir NPC olarak yer alacak. Bu NPC, Jade Tech adı verilen teknoloji ile üretilmiş protez bir bacağa sahip olacak ve Divinity’s Reach bölgesinde yerini alacak. Seslendirmesini ise Overwatch oyununda Ashe, Diablo 3 oyununda Leah karakterlerine ses veren Jennifer Hale yapacak.

Extra Life etkinliği süresince yapılan tüm bağışlar, Children’s Miracle Network hastanelerine gidecek. Aynı zamanda oyun içerisinde bulunan markete Extra Life etkinliğine özel paketler eklendi ve bu paketlerden gelen tüm gelirler de aynı şekilde hastanelere gidiyor. 800 Gem fiyata sahip olan 2022 Extra Life Donation Bundle isimli paket, içerisinde Guardian Angel Cape, 5 adet Extra Life Karma Booster ve 5 adet Temporary Selfless Potion bulunduruyor. Guild Wars 2 içerisinde bulunan bir para birimi olan Gold karşılığında ücretsiz bir şekilde Gem edinebiliyorsunuz, bu sayede de sadece oyunu oynarak Extra Life etkinliğine bağışta bulunabiliyorsunuz.

Oyunun geliştirici firması olan ArenaNet, Twitch kanalı üzerinden 24 saatlik bir etkinlik de düzenleyecek, bu adres üzerinden kanallarına ulaşabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde Steam üzerinde de yayınlanan Guild Wars 2’nin çıkışı üstünden tam 10 yıl geçti. Bu 10 yıllık süreç boyunca binlerce oyuncuyu kendisine bağlayan Guild Wars 2’i indirmek için Steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!