GTX 1160, 2018’in Sonunda Çıkabilir!

Uzun zamandır duyurulması beklenen Nvidia’nın GTX 11XX serisi ekran kartlarından Nvidia GTX 1160’ın mobil sürümü ile ilgili dedikodular ortaya çıktı.

Pascal mimarisinin de getirdiği başarı ile GTX 10XX serisi gerçekten de inanılmaz bir başarı elde etmişti. Bu başarı, serinin yeni ekran kartlarının geliştirilmesine gerçek anlamda hız kazandırdı. Hal böyle olunca ortalıkta sürekli yeni dedikodular dolaşmaya başladı. Bundan önce çıkan seriye baktığımız zaman, tanıtım tarihi olarak 21-25 Ağustos tarihleri göze çarpıyor.

Oyuncu kitlesinin en çok tercih ettiği performans ürünü ise genelde Nvidia GTX XX60/X60 kartlar çünkü hem bütçe dostu hem de performans bakımından oldukça iyi. Yani gözler doğrudan Nvidia GTX 1160’ı arıyor diyebiliriz. Steam’in yaptığı donanım anketlerine baktığımızda da oyuncu kitlesi büyük bir oranda Nvidia GTX XX60/X60 kartlar.

Bir söylentiye göre, Nvidia’nın yeni GTX 1160 grafik yongası, Lenovo Legion Y530 dizüstü bilgisayarının yenilenmiş sürümünde yer alacak. 6 GB belleğe ve bu bellekte 192 bit arabirime sahip olacağı söylenen ekran kartının diğer özellikleri ise belirsiz. Bu dizüstü bilgisayarın yenileneceği tarihin ise “2018’in sonları” olduğu belirtiliyor. Bu söylentinin en büyük destekçisi ise Gigabyte’ın AORUS dizüstü bilgisayar serisini 2018 yılının sonlarına doğru güncelleyecek olması. Tahminler Nvidia’nın yeni nesil grafik yongalarını bu döneme kadar hazır edecek olması yönünde. Yeni nesil ekran kartlarının gelmesi halinde şuan piyasada bulunan ekran kartlarının fiyatlarının düşmesi bekleniyor.

Eskileri Tekrar Yaşamak İsteyenler İçin Nostaljik Oyunlar

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!