GTA: The Trilogy Oyununun Satış Fiyatı Belli Oldu!

Son Güncelleme Tarihi:

Resmi olarak geçtiğimiz günlerde Rockstar Games tarafından tanıtılan GTA: The Trilogy için bir sitede fiyat listelemesi yapıldığı tespit edildi.

GTA: The Trilogy Oyununun Satış Fiyatı Belli Oldu!

Serinin efsane üçlemesi olan GTA 3, GTA Vice City ve GTA Sanandreas oyunlarının yenilenmiş halleriyle yeniden çıkarılacağı GTA: The Trilogy, geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Uzun süredir sosyal medyada spekülasyonların odağı olan bu üçleme, sonunda resmi olarak onaylandı. Unreal Engine oyun motoru ile yeniden yapılan GTA: The Trilogy oyununun bu yıl sonuna doğru çıkış yapacağı açıklandı.

Oyunun çıkış tarihi ile alakalı söylentiler de sosyal medyada yayılmaya başladı. Resmi olarak açıklanmasa da oyunun tam 1 ay sonra yani 11 Kasım tarihinde çıkış yapacağı belirtildi. Şirket içinden alınan bilgi olduğu şeklinde bir bilgilendirme yapıldı. Bu konuyla alakalı resmi bir onay olmadığı için kesin diyemesek de üçlemenin yeni nesil konsollara özel yeniden yapıldığı söylentileri de benzer kaynaklardan paylaşılmıştı ve bu bilgiler doğru çıkmıştı.

Oyunun aynı zamanda satış fiyatının da internette tespit edildiği öğrenildi. Bir oyun satışı yapılan e-ticaret sitesinde oyunun 70 Dolar fiyat etiketiyle satılacağı tespit edildi. Base.com sitesi olarak da bilinen bu e-ticaret sitesinde ön siparişlerin bu fiyattan başlatılacağı belirtildi. PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch konsollarında fiyat ise 60 dolar olacak.

Bu fiyatlandırmaya göre düz döviz kuru ile oyunun 560 lira civarında bir satış fiyatına sahip olacağını tahmin edebiliriz. Eğer Rockstar Games iyimser bir fiyat yerelleştirmesi yaparsa oyunun fiyatının 300 lira civarında olması da söz konusu olabilir. Yine de döviz kurundan dolayı garanti fiyatın en az 400 lira civarında olacağını söylemek mümkün. Pek çok firma oyun fiyatlarında güncel kurla birebir aynı olmasa da yakın bir fiyat veriyor. Rockstar Games’in henüz ön siparişleri açmadığını hesaba katarsak en güvenli seçenek olarak ön siparişin listelenmesini bekleyebiliriz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.