GTA: The Trilogy İçin Olumsuz Eleştiriler Geliyor!

Son Güncelleme Tarihi:

Çıkışı merakla beklenen GTA The Trilogy: Definitive Edition için Metacritic ve Opencritic sitelerinde çok fazla olumsuz eleştiri yapıldı.

GTA: The Trilogy İçin Olumsuz Eleştiriler Geliyor!

11 Kasım 2021 tarihinde çıkış yapan GTA The Trilogy: Definitive Edition için beklentiler büyük olsa da hayranlar büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Bunun da pek çok sebebi var. Üçlemenin remastered versiyonlarında tespit edilen pek çok bug ve glitch ortaya çıkarken oyunların açık dünyasında da pek çok sayıda kusur tespit edildi. Oyunun fiyatının da oldukça yüksek bulunması da tepkileri ateşleyen bir detay oldu.

Rockstar Games’in GTA serisini geliştirmek adına samimi adımlar atmadığını düşünen hayranlar, şirketi eleştiri yağmuruna tuttu. Oyunun Metacritic sayfasında da pek çok olumsuz eleştiri paylaşıldı. Hayranlar seriye yeni bir oyun gelmesini beklerken remastered sürümlerden tatmin olmayınca da böyle eleştirilerin sayısı arttı. Pek çok konsol mağazasında da üçlemenin remastered sürümü için verilen puanların 10 üzerinden 1 puanı geçmediğinin altını çizmek gerekiyor. Bu da hayranların gösterdiği tepkinin bir formu olarak yorumlanabilir.

Oyunun PC platformunda satışı ise geçtiğimiz günlerde durdurulmuştu.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.