GTA Serisi’nin Geleceği Hakkında Açıklama Geldi!

Son Güncelleme Tarihi:

Şüpheye yer bırakmadan video oyunları ve popüler kültür tarihinin en büyük fenomenlerinden birisi olan GTA serisinin geleceği hakkında Rockstar Games’in sahibi olan Take-Two Interactive şirketinden açıklama geldi.

GTA Serisi’nin Geleceği Hakkında Açıklama Geldi!

GTA serisinin yapımcısı olan Rockstar Games, Take Two Interactive bünyesinde projelerine devam ediyor. Bundan dolayı da yeri geldiğinde Take Two Interactive cephesinden de seri ile alakalı açıklamalar geliyor. Bu açıklamalardan biri de Strauss Zelnick tarafından geldi. Strauss, GTA serisinin ne kadar süreceği konusunda önemli bir açıklama yaptı.

Strauss’a göre oyun serisi James Bond filmleri kadar sürecek. Bunun anlamını ise, serinin 50 yıla yakın bir tarihi olduğunu düşünürsek, serinin uzun bir ömrü olduğu şeklinde belirleyebiliriz. Serinin uzun yıllar devam etmesi bekleniyor. Resmi cepheden de böylece bunu ima eden bir açıklama yapılmış oldu.

Seriye hayranlar kızgın olsa da bu serinin devam etmesini isteyen kişi sayısı oldukça fazla. GTA Online’a 7 yıldır güncellemeler getirilerek seriye yeni oyunun eklenmemesi ve son dönemde çıkış yapan GTA Trilogy: The Definitive Edition’ın çoğu kişi tarafından beğenilmemesinden dolayı da Rockstar Games cephesine tepkiler sürüyor. Serinin geleceğinin ne olacağı, oyun sektörünün en çok merak edilen konularından birisi olmaya devam edecek gibi duruyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.