GTA Online Otomatik Olarak Ölecek Yerlerle Doldu

GTA Online’da oyuncular haritanın belli noktalarında anlaşılması güç bir şekilde ölüyor ve bu noktalar giderek artmaya başladı.

Bir GTA Online oyuncusu yüksek bir binanın çatısına çıkar ve çatının sonuna doğru yürür. Belki amacı kendini aşağı atarak öldürmektir fakat o bunu yapamadan oyun onu saniyeler içerisinde ışınlar ve sessiz bir ölüm gerçekleşir. Orada silah sesleri ya da herhangi bir patlama yoktur. Sadece ışınlanan bir beden ve sessiz bir ölüm vardır. GTA Online’da neler oluyor?

Oyuncular bu ölüm noktalarında, görünmez ve işaretlenmemiş yerlerde takıldılar ama bu GTA Online’da yeni değildi. Bu gizemli sorunun bir açıklaması var. GTA V’in yapımcısı Rockstar bu sorunları, oyuncuların oyunun içerisindeki glitchleri kullanmasını önlemeye çalışırken oluşturdu.

Görünmez ölüm duvarı hatası, GTA Online’nın ilk başladığı günden beri oyuncular arasında popüler bir şeydir. Hatta bu hata GTA IV’te bile vardı ve oyuncular tarafından bilinen bir şeydi. Oyuncuların bu hatayı kullanmasını engellemek için, Rockstar temel olarak hatanın gerçekleştiği bölgeye bir ölüm alanı sembolü uyguladı. Ölüm alanına gir, karakterin ışınlansın ve öldün.

Bu alanların çoğu bir yolun altında, bir köprünün altında veya bir arka sokakta rastgele bir binanın arkasında. Bu çözüm yanlışlıkla bazı masum oyuncuları öldürmekle birlikte, hilecileri durdurmak için kolay ve etkili bir çözüm oldu.

Yılın Oyunu Olmaya Aday 5 Oyun

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!