Gotham Knights Hikaye Fragmanı Paylaşıldı!

Dün gerçekleşen DC FanDome etkinliğinde, uzun süredir beklenen Gotham Knights oyununun hikayesi ile alakalı tanıtım videosu paylaşıldı.

Gotham Knights Hikaye Fragmanı Paylaşıldı!

Gotham Knights oyununun hikayesi için paylaşılan tanıtım videosu, DC FanDome’da paylaşılan pek çok tanıtım videosundan sadece biriydi. Hakkında oldukça limitli bilgiye sahip olduğumuz bu oyunun hikayesi hakkında da bazı bilgileri öğrenmiş olduk.

Batman’in görünüşte öldüğü ve onun yetiştirdiği süper kahramanların Gotham şehrini koruma işini devraldığı bir evreni anlatan Gotham Knights, çıkışı merakla beklenen oyunlardan birisi oldu. Oyunun kötü karakterleri ise, 2011’de bir çizgi roman serisinde tanıtılan Court Of Owls isimli bir grup olacak. Baykuş görünümlü maskeler ile görünüşlerini saklamaya çalışan bu grup, Gotham’ın yeni düşmanı olacak. Batman’in yetiştirdiği süper kahramanlar Nightwing, Red Hood, Red Robin ve Batgirl karakterleri ise bu gruba karşı mücadele verecek.

Oyunun çıkış tarihi ise 2022 olarak belirlendi. Arkham Knight’ın devamı olduğu düşünülse de iki oyunun aynı evrende geçmediğini belirtelim. Bu oyun, farklı bir DC evreninde geçiyor olacak.

Oyunun hikayesinin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.