Google Stadia’da Büyük Değişim!

Google Stadia kablosuz kontrolörü çok yakında bizlerle. Bu haftadan itibaren, Stadia kontrolörlerinin çevrimiçi oyun oynayabilmek için bir bilgisayara ya da laptopa takılması gerekmeyecek.
Stadia, bu yeniliği ima ettikleri şu Tweet’i yayınladı. “Yeni #StadiaPro oyunları, web üzerinde kablosuz Stadia Denetleyici desteği ve daha fazlası #Stadia’ya geliyor”

Topluluk bloglarına bakarak Stadia ekibi, “Stadia Kontrolörlerinizi ve Stadia.com’u Wi-Fi ağınız üzerinden bağlayabilecek ve USB-C kablo bağlantısı olmadan oynayabileceksiniz.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca, kablosuz bağlamanın hem Stadia Denetleyicisi’nin hem de oyun oynamak isteyen cihazların aynı Wi-Fi ağına bağlı olmasının yeterli olduğunu belirtti. Stadia geçen yıl Kasım ayında piyasaya sürüldüğünde, kablosuz olarak oynama yeteneği Chromecast Ultra ile sınırlıydı.

Google ayrıca, kullanıcıların Stadia kontrolörü veya bilgisayar klavyesini kullanarak telefonlarda ve web’de ekran görüntüleri ve video klipler çekebilmelerini sağlayan bir güncelleme başlattı. Çekilen görüntüler otomatik olarak kullanıcıların Stadia hesabına kaydedilecek.

Google Stadia ne durumda?

Google kısa süre önce bulut tabanlı akış hizmeti Stadia’nın kullanıcılarda bir artışa tanık olduğunu açıkladı. Sayılardaki artış, teknoloji devinin COVID-19 salgını sırasında kendi karantinalarını uygulayan oyuncular için premium sürüme iki ay ücretsiz erişim sağlaması sonrasında geldi.

Analitik firması Sensor Tower’ın verilerine göre, Stadia’nın mobil uygulaması dünya çapında 1 milyon yüklemeyi geçti.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!