Google Stadia Bekleyenlerini Üzecek Önemli Gelişme!

Son Güncelleme Tarihi:

Google Stadia Sadece 4 Telefonu Destekleyecek!

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan, Google’ın bulut oyun sistemi Stadia, lansmanında birçok telefonu destekleyeceğini açıklamıştı. Google Stadia’nın Sıkça Sorulan Sorular sayfasındaki yeni bilgilere göre Stadia’yı destekleyecek cihazların çok az sayıda olduğu ortaya çıktı.

Bulut oyunculuk sistemi oyuncusu, pahalı sistemler toplamadan son çıkan ve yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunları donanıma bağlı kalmaksızın rahatlıkla internet ve bulut yardımıyla oynayabilecek.

Google Stadia’ya olan ilgi her geçen gün artıyor. ‘Sahip olduğunuz tüm ekranlarda oyun’ mesajını slogan olarak  kullanan Google, televizyon, tablet, bilgisayar ve telefonlar aracılığıyla tüm oyunların oynanabileceğini belirtmişti.

Google Stadia, şu anda Türkiye’de resmen satışa sunulmuş değil. Zaten şu an bizlere sunulan internet hizmetleri ile çok da başarılı bir deneyim yaşatmayacağını söyleyebiliriz. Tabii, önümüzdeki dönemlerde işler değişebilir ve ülkemiz de dahil olmak üzere dünya çapında yaygın bir şekilde kullanılabilir. Umudumuz bunun olabileceği kadar erken gerçekleşmesi.

MGS 5’te Keanu Reeves’i Johnny Silverhand Olarak Oynayın

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Samet Atlas Demir

Kendi halinde bir oyunsever.