God Of War: Ragnarök Oyununun Çıkış Tarihi İle Alakalı Açıklama Geldi!

God Of War’ın devam oyunu olan God Of War: Ragnarök oyununun çıkış tarihinin net olmasa da 2022 yılı içerisinde çıkacağına dair bir onaylama geldi.

God Of War: Ragnarök Oyununun Çıkış Tarihi İle Alakalı Açıklama Geldi!

2018’de çıkış yapan God Of War oyununun devamı olarak çıkış yapacak olan God Of War: Ragnarök için bekleyiş sürüyor. Bekleyiş devam ederken de en çok merak edilen sorulardan birisi, oyunun ne zaman çıkış yapacağıydı. Çıkış tarihi, oyunu geliştiren Santa Monica Studio veya Sony tarafından net olarak paylaşılmasa da Santa Monica ekibinin animatör direktörü tarafından bir bilgilendirme yapıldı.

Daha önceden oyunun çıkış tarihi 2022 olarak açıklanmıştı. Hatta oyunun Eylül ayında çıkacağına dair de bazı bilgiler ortaya çıkmıştı. JuegosDigitales isimli bir oyun dağıtıcısı, oyunun Haziran ayında çıkış yapacağına dair bir listeleme yaptı. İlginç bir detay olarak bu dikkat çekti. Buna rağmen, PlayStation veritabanını inceleyen bir oyunsever tarafından yapılan açıklamaya göre oyunun Eylül ayında çıkış yapacağı bilgisi ortaya çıkmıştı. Santa Monica ekibinin animatör direktörü Bruno Velazquez Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda Santa Monica ekibinin Twitter’dan paylaştığı son durum güncellemesini kendi hesabından paylaştı:

Bu tweetin altına yorum olarak da, oyunun bu yıl içerisinde çıkış yapacağına dair bir güvence verilmesini isteyen bir kullanıcı tweet attı.

Bruno ise cevap olarak God Of War: Ragnarök’ün bu yıl içerisinde geleceğini söyledi. Bazı hayranlar, oyunun 2023 yılında çıkış yapabileceğini düşünürken, bu tweete çok umut bağlanmaması gerektiğini düşünüyor.

İddiaya göre de PlayStation veritabanında da oyunun çıkış tarihi yazıyor. Çıkış tarihi de 30 Eylül 2022 olarak belirlenmiş. Bunun tam olarak doğru olmayabileceği ve sadece mağazaya eklenip ön siparişe açılacağı tarih olması ihtimali de var. Bu tarihin kesin ve doğru olduğunu onaylamak adına, Santa Monica ya da Sony cephesinden bir açıklamanın gelmesi gerekiyor. Aynı şekilde JuegosDigitales isimli oyun dağıtıcısının da Haziran ayı olarak oyunun çıkışını paylaşması, kesin olarak bu oyunun Haziran ayında çıkacağına dair bir işaret değil. Fakat oyun dağıtıcılarının da belirli bilgilerle hareket ettiği düşünülürse bunun doğru olma ihtimali de var.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.