Gizemli CD Projekt Red Yayınının Altından Cyberpunk 2077 Gameplay’i Çıktı

Hayranları saatler boyunca Twitch ekranına kilitleyen CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’e dair ilk oyun içi görüntülerini sergiledi.

Oyun içi görüntüleri oyunun henüz geliştirilme aşamasında olduğuna ve görünen hemen her şeyin son üründe değişmiş olabileceğine dair bir uyarıyla açılıyor. Ancak bu uyarıya rağmen tema ile uyumlu ve kaliteli görselleri ile Cyberpunk 2077 ilgimizi çekmeyi başarıyor.

Gameplay’in başında Cyberpunk 2077 kendi karakterimizi oluşturabileceğimizi gösteriyor. Karakterimizin dış görünüşüne dair hemen her şeyi değiştirebildiğimiz gibi bu karaktere ait geçmişi de yine biz belirleyebiliyoruz. Belirlediğimiz bu seçeneklerin oyunun ilerleyen bölümlerinde bize yardımcı olabileceğine dair bir ipucu veriliyor.

Cyberpunk 2077’nin interaktif hikaye altyapısıyla bizi The Witcher 3’tekine benzer neredeyse sınırsız olasılıklardaki bir olay örgüsü beklediğini düşünmekteyiz. Yine oyunseverlere The Witcher serisinden tanıdık gelecek olan bir oyun için özellik olan booster’lar bizi beklemekte. Duruma ve göreve göre kullanılan bu booster’lar ile daha hızlı hareket etmek gibi çeşitli güç ve özellikleri kullanabilmekteyiz. Deus Ex’le benzer bir şekilde oyun içerisinde ilerlerken karakterinize yeni teknolojik parçalar ile yeni yetenekler kazandırabiliyor veya var olanları geliştirebiliyorsunuz. Öte yandan yine Deus Ex ve Watch Dogs oyunlarından tanıdık gelebilecek şekilde oyun içinde bazı noktalarda hack işleminden yararlanabiliyorsunuz.

Görsel kalite olarak gerçekten tatmin edici duran oyunun mekan tasarımları ise tek kelimeyle mükemmel görünüyor. Gameplay’deki anlatıda da değinildiği üzere sokaklar ve caddeler hemen her biri benzersiz görünen insanlarla kaynamakta. Lakin tüm bunları ve daha fazlasını görebilmek için ne yazık ki daha bir süre beklemek zorundayız. Daha önceki haberimizde de belirttiğimiz üzere tam çıkış tarihi hakkında henüz bir resmi açıklama yapılmayan Cyberpunk 2077’in en erken gelecek yılın haziran ayında raflarda ve çevrimiçi mağazalarda yerini alabileceği düşünülüyor. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey ise CD Projekt Red’in sunduğu bu 48 dakikalık gameplay videosu ile kendimizi bir süre daha avutmak.

Marvel’s Spider-Man İlk Gün Yaması Yayınlandı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!